- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
Департамент готівково-грошового обігу
Л И С Т
24.11.2003 N 11-311/2742-8659
Операційному і
територіальним управлінням
Національного банку України,
Центральному сховищу,
Асоціації українських
банків,
Банкам України
Про введення в обіг пам'ятної монети "Почаївська лавра"
Національний банк України вводить в обіг 25 листопада 2003 р. пам'ятну монету "Почаївська лавра" номіналом 10 гривень, присвячену відомому архітектурно-історичному пам'ятнику, великому православному монастирю, перша згадка про який датується XVI століттям. Нині її архітектурний комплекс включає 16 церков. Почаївська лавра відіграє значну роль у східній церковній традиції.
Монету виготовлено із срібла 925 проби, якість - "пруф", маса в чистоті - 31,1 г, діаметр - 38,61 мм, тираж - до 8000 (для України - 3000) штук. Гурт монети рифлений.
На аверсі монети зображено: угорі Віфлеємську зірку, під нею - напис УКРАЇНА, малий Державний Герб України та написи у три рядки - 2003, 10 гривень, унизу - відбиток стопи Божої Матері на стилізованій вершині почаївського пагорба, ліворуч і праворуч - серафимів, а нижче - позначення металу та його проби у два рядки - Ag 925, маси в чистоті - 31,1 та логотип Монетного двору Національного банку України.
На реверсі монети зображено просторову композицію комплексу Почаївського монастиря, над якою - Богородиця Покрова, з обох боків розміщено круговий напис СВЯТО-УСПЕНСЬКА ПОЧАЇВСЬКА ЛАВРА.
Художник - Микола Кочубей. Скульптори - Володимир Атаманчук (аверс), Роман Чайковський (реверс).
Пам'ятна монета номіналом 10 гривень є дійсним платіжним засобом України та обов'язкова до приймання без будь-яких обмежень за її номінальною вартістю до всіх видів платежів, а також для зарахування на розрахункові рахунки, вклади, акредитиви та для переказів.
В. о. Заступника Голови В.В.Пасічник
Перейти до повного тексту