- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
N 32/0842 від 10.07.2000
м.Київ
Щодо Системи підтвердження валютних угод
Система підтвердження валютних угод працює з 28.12.99 р. Учасниками системи є 150 комерційних банків. За цей час через систему було зареєстровано близько 24 тис. валютних угод та 17,5 тис. заявок на участь в Торговельній сесії (ТС). Аналіз роботи доводить, що система в цілому працює стабільно і задовольняє потреби учасників ринку.
Разом з тим мають місце випадки порушення банками правил роботи з системою, які можуть бути пов'язані з рядом причин. Серед основних таких причин можна назвати наступні:
- недостатнє володіння персоналом деяких банків технологією роботи з системою;
- проблеми, що можуть мати місце при роботі з електронною поштою НБУ (ЕП НБУ);
- можливі проблеми в роботі відповідного програмного забезпечення;
- деякі інші причини.
З метою підвищення стабільності та надійності роботи банків з системою наводимо ряд рекомендацій та зауважень, використання яких може покращити та спростити роботу банків. Звертаємо Вашу увагу на те, що практично всі вони містяться в документації по системі або у відповідних роз'яснювальних листах ЦРП НБУ, або безпосередньо випливають з технології роботи ЕП НБУ.
1) Уважно вивчайте документацію по роботі з системою. Досвід роботи доводить, що значна кількість проблем пов'язана з недостатнім володінням персоналом деяких банків технологією роботи з системою. Це призводить до неповного використання можливостей відповідного програмного забезпечення, ускладнює можливість оперативного реагування на можливі проблеми та їх швидкого усунення.
2) Працюйте уважно - система надає достатньо інформації для аналізу роботи. Не є винятковими випадки, коли банк починає реагувати на отримані ним повідомлення про неприйняття (обробку з помилками) заявок із значним запізненням. Це може призводити до порушення регламенту або неприйняття взагалі відповідних заявок (особливо це стосується заявок на участь у ТС).
3) Для банків, що працюють в off-line режимі, потрібно пам'ятати, що в ЕП НБУ не існує конкретних термінів доставки файлів. Надсилати заявки потрібно завчасно, враховуючи при цьому регламент роботи системи. Виконання банками рекомендації по роботі з системою через ЕП НБУ, викладених в листі ЦРП НБУ N 32/0793 від 26.06.2000 р., в більшості випадків зменшує час надходження файлів.
4) При роботі в off-line нормальним є час отримання відповіді за час від 5 до 15-25 хвилин, в залежності від кількості проміжних поштових вузлів. В on-line режимі відповідь повинна надходити за декілька секунд (але в будь-якому випадку не більш, ніж 5 хвилин). В разі неотримання банком відповіді за звичайний час, потрібно оперативно зв'язуватися з службою експлуатації системи в ЦРП для аналізу та усунення проблем.
5) Ще раз звертаємо Вашу увагу на те, що час реєстрації заявок на участь в Торговельній сесії, час припинення обробки заявок на участь та час підтвердження конкретних угод визначаються за часом на сервері системи в ЦРП. Час формування та відправки відповідних файлів комерційними банками при цьому не враховується. Звертаємо Вашу увагу на те, що цей час може не співпадати на декілька хвилин з системним часом на клієнтських робочих станціях комбанків. При роботі в on-line режимі, банк має можливість отримати час, встановлений на сервері системи, зробивши "Запит на отримання поточного стану" - час серверу після отримання відповіді буде відображений на закладці "Заявки контрагентів" менеджеру заявок.
6) Звертаємо Вашу увагу на те, що при роботі банку через ЕП НБУ (в off-line режимі) факт формування та відправки файла із заявками на клієнтському робочому місці ще не є фактом відправки відповідного файла до НБУ. Відправка файлів на відповідні вузли ЕП НБУ здійснюється через АРМ-НБУ комбанку. Мали місце непоодинокі випадки, коли між формуванням файла із заявками та відправкою їх до НБУ проходило 15-20 хвилин. В подібних випадках потрібно допрацьовувати внутрішню технологію роботи комерційного банку. З 1994 р. всі функціональні задачі (Система електронних платежів, Статистика, Депозитарій державних цінних паперів та інші), що працюють за технологічною схемою "комерційний банк - Національний банк", використовують для реєстрації надходжень інформації (електронних документів) час на сервері в Національному банку.
................Перейти до повного тексту