- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
Департамент валютного контролю та ліцензування
N 28-311/4143-6502 від 29.10.2001
Територіальним управлінням
Національного банку України,
керівникам комерційних банків,
Асоціації комерційних банків України
За інформацією, яка є у Національному банку України, а також за багаточисленими матеріалами, що надходять до Національного банку України від Державної податкової адміністрації та інших державних органів валютного контролю, встановлено, що останнім часом намітилась тенденція до збільшення кількості порушень у пунктах обміну іноземної валюти як банківських, так і на агентських угодах з банками. Так, за 9 місяців 2001 року у пунктах обміну іноземної валюти було виявлено 911 випадків порушень, з яких 556 (або 61%) у пунктах обміну іноземної валюти на агентських угодах та 355 (або 39%) у власних банківських пунктах обміну іноземної валюти.
Найбільша кількість порушень у пунктах обміну іноземної валюти на агентських угодах виявлено у м.Києві та Київській області (255), у Харківській (102), Львівській (33), Донецькій (24) та Запорізькій (20) областях. У Автономній Республіці Крим (164), Одеській (47), Дніпропетровській (42) та Черкаській (25) областях виявлено багато порушень у банківських пунктах обміну іноземної валюти.
Слід відмітити, що в середньому за 9 місяців банківських пунктів обміну іноземної валюти було на 250 менше, ніж пунктів обміну на агентських угодах, але через банківські пункти обміну було виконано операцій на 36% більше. При цьому, у пунктах обміну на агентських угодах допускається значно більше порушень чинного законодавства. Останнім часом територіальними управліннями НБУ за виявленими фактами порушень у більшості випадків вживаються заходи непримусового характеру.
Враховуючи вищевказане, з метою запобігання збільшенню кількості порушень на ринку валютно-обмінних операцій, чіткого виконання вимог нормативно-правових актів, Національний банк України зобов'язує керівників комерційних банків взяти під суворий контроль роботу власних банківських пунктів обміну іноземної валюти, особливу увагу приділяти контролю за роботою пунктів обміну на агентських угодах. Керівникам територіальних управлінь НБУ до порушників вживати більш суворі заходи, у тому числі примусового характеру, матеріальні санкції, включаючи позбавлення банків окремих пунктів банківської ліцензії.
Перший заступник Голови НБУ А.С.Шаповалов
Перейти до повного тексту