- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
Департамент готівково-грошового обігу
Л И С Т
28.01.2003 N 11-311/184-739
Операційному і територіальним
управлінням Національного
банку України,
Центральному сховищу,
Асоціації українських банків,
банкам України
Про введення в обіг пам'ятної монети "Павло Полуботок"
Національний банк України, продовжуючи серію "Герої козацької доби", 29 січня 2003 р. увів у обіг пам'ятну монету "Павло Полуботок" номіналом 10 гривень, присвячену наказному гетьману Лівобережної України Павлу Полуботку (бл. 1660 - 1724 р. р.), який стояв на чолі верхівки української старшини та виступав проти обмеження автономії України, за відновлення гетьманства та ліквідацію Малоросійської колегії. За організацію опозиційної діяльності був ув'язнений у Петропавловській фортеці, де й помер. Похований у Петербурзі.
Монету виготовлено із срібла 925 проби, якість - "пруф", вага в чистоті - 31,1 г, діаметр - 38,61 мм, тираж - 3000 штук. Гурт монети - рифлений.
На аверсі монети зображено загальну для цієї серії композицію, що втілює ідею соборності України: малий Державний Герб України підтримують гербові фігури архістратига Михаїла і коронованого лева - символи міст Києва і Львова, стилізовані написи: УКРАЇНА/2003/10/ГРИВЕНЬ, логотип Монетного двору, а також позначення металу, його проба - Ag 925 та вага в чистоті - 31,1.
На реверсі монети в намистовому колі в центрі зображено поясний портрет Павла Полуботка, праворуч - герб Полуботка. Між зовнішнім кантом монети і намистовим колом угорі розміщено стилізований напис ПАВЛО ПОЛУБОТОК, унизу - роки життя 1660 - 1724.
Художник - О.Івахненко. Скульптори - А.Новаковськи, В.Дем'яненко.
Пам'ятна монета "Павло Полуботок" номіналом 10 гривень є дійсним платіжним засобом України та обов'язкова до приймання без будь-яких обмежень за її номінальною вартістю до всіх видів платежів, а також для зарахування на розрахункові рахунки, вклади, акредитиви та для переказів.
Заступник Голови В.Л.Кротюк
Перейти до повного тексту