- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
Департамент готівково-грошового обігу
Л И С Т
N 11-311/1811-6515 від 23.10.2002
Операційному і територіальним
управлінням Національного
банку України,
Центральному сховищу,
Асоціації українських банків,
банкам України
Про введення в обіг пам'ятної монети "Святослав"
Національний банк України, продовжуючи серію "Княжа Україна", 24 жовтня 2002 р. ввів у обіг пам'ятну монету "Святослав" номіналом 10 гривень, присвячену київському князю Святославу Ігоревичу (964 - 972 рр.), правління якого ознаменувало ранню героїчну добу в історії Київської Русі. У результаті безперервної боротьби з хозарами, волзькими булгарами, Візантією та могутнім Болгарським царством він значно розширив та зміцнив давньоруську державу.
Монету виготовлено із срібла 925 проби, якість - "пруф", вага в чистоті - 31,1 г, діаметр - 38,61 мм, тираж - 3 000 штук. Гурт монети - рифлений.
На аверсі монети в обрамленні давньоруського орнаменту, відтвореного за мотивами зображень на вінці ритуального турячого рогу з чернігівського кургану Чорна Могила (Х ст.), розміщено малий Державний Герб України та стилізовані написи: 2002/УКРАЇНА/10/ГРИВЕНЬ/, а також логотип Монетного двору, позначення металу, його проби - Ag 925 та вага в чистоті - 31,1.
На реверсі монети на тлі язичницьких ідолів та батальної сцени розміщено поясне зображення князя-воїна, який правою рукою тримає над головою меч, а лівою - щит із зображенням сонця, а також стилізовані написи: 964 СВЯТОСЛАВ 972 (угорі) та в два рядки: КНЯЖА/УКРАЇНА (унизу).
Художники - Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук, Віталій Козаченко. Скульптори - Святослав Іваненко, Володимир Дем'яненко.
Пам'ятна монета "Святослав" номіналом 10 гривень є дійсним платіжним засобом України та обов'язкова до приймання без будь-яких обмежень за її номінальною вартістю до всіх видів платежів, а також для зарахування на розрахункові рахунки, вклади, акредитиви та для переказів.
Заступник Голови Я.Ф.Солтис
Перейти до повного тексту