1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
Департамент готівково-грошового обігу
N 11-311/1750-6494 від 29.10.2001
Операційному і територіальним
управлінням
Національного банку України,
Центральному сховищу,
Промінвестбанку,
Ощадному банку України,
Укрексімбанку,
Асоціації українських банків,
комерційним банкам України
Про введення в обіг пам'ятної монети "Ханський палац у Бахчисараї"
Національний банк України ввів в обіг 31 жовтня 2001 р. пам'ятну монету "Ханський палац у Бахчисараї" номіналом 10 гривень, присвячену пам'ятнику архітектури XVI-XVIII ст. - палацовому комплексу з легкими галереями, мармуровими фонтанами та розкішними покоями, в якому розміщувалася резиденція кримсько-татарських ханів (нині - історико-архітектурний музей у м.Бахчисараї).
Монету виготовлено із срібла 925 проби, якість - "пруф", вага в чистоті - 31,1 г, діаметр - 38,61 мм, тираж - 3 000 штук. Гурт монети - рифлений.
На аверсі монети в обрамлені східного орнаменту, який прикрашає Золотий фонтан (1733 р.), зображено малий Державний Герб України та фрагмент мармурової плити фонтану, написи в чотири рядки: УКРАЇНА, 10, ГРИВЕНЬ, 2001, а також позначення металу та його проби - Ag 925, вага в чистоті - 31,1, логотип Монетного двору Національного банку України.
На реверсі монети зображено внутрішній дворик палацового комплексу, над яким розміщено дату XVI-XVIII ст. та написи: угорі півколом - ХАНСЬКИЙ ПАЛАЦ, унизу - БАХЧИСАРАЙ.
Художник - Микола Кочубей. Скульптор - Володимир Дем'яненко.
Ювілейна монета номіналом 10 гривень є дійсним платіжним засобом України і обов'язкова до приймання без будь-яких обмежень за її номінальною вартістю до всіх видів платежів, а також для зарахування на розрахункові рахунки, вклади, акредитиви та для переказів.
Заступник Голови Я.Ф.Солтис
Перейти до повного тексту