- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
Департамент готівково-грошового обігу
N 11-311/169-1960 від 27.03.2000
м.Київ
Кримському республіканському,
територіальним, по м.Києву і
Київській області управлінням,
ОПЕРУ НБУ,
Центральному сховищу,
АКБ "Україна",
Промінвестбанку,
Ощадному банку України,
Експортно-імпортному банку України,
Асоціації українських банків,
комерційним банкам України
Про випуск в обіг ювілейної монети "Вікентій Хвойка"
Національний банк України випустив у обіг 29 березня 2000 р. ювілейну монету номіналом 2 гривні, присвячену 150-річчю від дня народження Вікентія В'ячеславовича Хвойки (1850-1914), видатного українського археолога - першовідкривача пам'яток трипільської (4-2 тис. до н.е.), зарубинецької (3 ст. до н.е.-4 ст. н.е.) та черняхівської (2-7 ст. н.е.) культур, а також скіфських та східнослов'янських пам'яток. Один із засновників Київського Міського музею (нині - Національний музей історії України).
Монету виготовлено з нейзильберу, якість - поліпшена, вага - 12,8 г, діаметр - 31,0 мм, тираж - 20000 штук. Гурт монети - рифлений.
На лицьовому боці монети (аверсі) у центрі концентричних кіл, розділених солярними знаками, зображено Державний герб України в оточенні керамічних виробів трипільської культури, відкритих В.Хвойкою під час археологічних досліджень. На монеті розміщено стилізовані написи у чотири рядки: УКРАЇНА, 2000, ДВІ, ГРИВНІ.
На зворотному боці монети (реверсі) розміщено погрудний портрет вченого та кругові стилізовані написи: ВІКЕНТІЙ ХВОЙКА і 1850-1914.
Художник - Олександр Івахненко. Скульптор - Володимир Атаманчук.
Ювілейна монета "Вікентій Хвойка" номіналом 2 гривні є дійсним платіжним засобом України і обов'язкова до приймання без будь-яких обмежень за її номінальною вартістю до всіх видів платежів, а також для зарахування на розрахункові рахунки, вклади, акредитиви та для переказів.
Монета реалізується в Україні і за кордоном за колекційною ціною.
Заступник Голови Правління В.П.Терпило
Перейти до повного тексту