1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
Департамент готівково-грошового обігу
N 11-311/1453-5154 від 20.08.2002
Операційному і територіальним
управлінням Національного
банку України,
Центральному сховищу,
Промінвестбанку,
Державному Ощадному
банку України,
Укрексімбанку,
Асоціації українських банків,
банкам України
Про введення в обіг ювілейної монети "350-річчя битви під Батогом"
Національний банк України, продовжуючи серію "Герої козацької доби", 22 серпня 2002 р. увів у обіг ювілейну монету "350-річчя битви під Батогом" номіналом 5 гривень, присвячену найвизначнішій перемозі української армії у ході Визвольної війни - Батозькій битві, що відбулася 1-2 червня 1652 р. на лівому березі Південного Бугу неподалік гори Батіг (поряд із селом Четвертинівка Тростянецького району Вінницької області) між українсько-татарським військом під керівництвом Богдана Хмельницького і польським військом М.Калиновського.
Монету виготовлено з нейзильберу, якість - звичайна, вага - 16,54 г, діаметр - 35,0 мм, тираж - 30 000 штук. Гурт монети - рифлений.
На аверсі монети зображено загальну для цієї серії композицію, що втілює ідею соборності України: малий Державний Герб України підтримують гербові фігури архістратига Михаїла і коронованого лева - символи міст Києва і Львова, стилізовані написи: УКРАЇНА, 2002, 5 ГРИВЕНЬ та логотип Монетного двору.
На реверсі монети в намистовому колі зображено батальну сцену, навколо якої розміщено стилізований напис 350-РІЧЧЯ БИТВИ ПІД БАТОГОМ.
Художник - О.Івахненко. Скульптори - А.Новаковськи, В.Атаманчук.
Ювілейна монета "350-річчя битви під Батогом" номіналом 5 гривень є дійсним платіжним засобом України та обов'язкова до приймання без будь-яких обмежень за її номінальною вартістю до всіх видів платежів, а також для зарахування на розрахункові рахунки, вклади, акредитиви та для переказів.
Заступник Голови Я.Ф.Солтис
Перейти до повного тексту