1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
Департамент платіжних систем
N 25-111/445-1928 від 04.03.99
м.Київ
Кримському республіканському,
обласним, по м.Києву і
Київській області,
Головному управлінню НБУ
Комерційним банкам
Асоціації українських банків
Про застосування розрахункових чеків
Однією з найважливіших сфер банківської діяльності, від якої залежить ефективність функціонування економіки в цілому і кожного суб'єкта підприємницької діяльності окремо, є організація безготівкових розрахунків у господарському обороті.
Для цього нормативними актами Національного банку України передбачені різні форми для здійснення безготівкових розрахунків як між суб'єктами господарювання, так і фізичними особами. Сьогодні загальний регламент організації безготівкових розрахунків, форм розрахунків, стандартів документів і документообороту регулюється Інструкцією Національного банку України N 7 "Про безготівкові розрахунки в господарському обороті України", якою передбачено такі форми: платіжні доручення, платіжні вимоги та інкасові доручення (розпорядження), розрахункові чеки, акредитиви, векселі. Розрахунки за товари та послуги можуть здійснюватися також за допомогою банківських платіжних карток.
Проте, понад дев'яносто відсотків всіх платежів здійснюються у формі прямих переказів платіжними дорученнями та платіжними вимогами-дорученнями. Для безспірного списання (стягнення) коштів використовуються переважно платіжні вимоги та інкасові доручення (розпорядження).

................
Перейти до повного тексту