1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
Департамент готівково-грошового обігу
N 11-311/1113-3923 від 25.06.2002
Операційному і
територіальним управлінням
Національного банку України,
Центральному сховищу,
Промінвестбанку,
Ощадному банку України,
Укрексімбанку,
Асоціації українських
банків, банкам України
Про введення в обіг ювілейної монети "Місто Ромни (Ромен) - 1100 років"
Національний банк України, продовжуючи серію "Стародавні міста України", увів в обіг 26 червня 2002 р. ювілейну монету "Місто Ромни (Ромен) - 1100 років" номіналом 5 гривень, присвячену стародавньому місту-фортеці, що захищала східні кордони Київської Русі від нападів половців. Перша згадка про місто з'являється у Лаврентіївському літописі під 1096 роком. Нині це районний центр Сумщини розташований на правому березі річки Сули.
Монету виготовлено з нейзильберу, якість - звичайна, вага - 16,54 г, діаметр - 35,0 мм, тираж - 30000 штук. Гурт монети - рифлений.
На аверсі монети розміщено малий Державний Герб України та стилізовані написи: УКРАЇНА, 2002 (угорі) і 5, ГРИВЕНЬ (унизу), а також зображено стилізовані квіти та півні, що є елементами вишивки на Сумщині та логотип Монетного двору Національного банку України.
На реверсі монети у верхній частині монетного поля та між написами по колу: РОМЕН - РОМНИ розміщено стародавній та сучасний герби міста на тлі барочного картуша з написом: "1100/РОКІВ"; у нижній частині монетного поля розміщено колаж із зображенням пам'яток архітектури та сучасних споруд.
Художник - Микола Кочубей. Скульптор - Володимир Атаманчук.
Ювілейна монета "Місто Ромни (Ромен) - 1100 років" номіналом 5 гривень є дійсним платіжним засобом України й обов'язкова до приймання без будь-яких обмежень за її номінальною вартістю до всіх видів платежів, а також для зарахування на розрахункові рахунки, вклади, акредитиви та для переказів.
Заступник Голови Я.Ф. Солтис
Перейти до повного тексту