1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
Управління платіжних систем та
касового виконання Держбюджету
Л И С Т
N 25-011/127-490 від 21.01.98
м.Київ
Кримському республіканському,
обласним та по м.Києву і
Київській області управлінням
Національного банку України
Головному управлінню НБУ
ОПЕРУ НБУ
Комерційним банкам
Асоціації українських банків
До листа НБУ від 15.01.98 р. N 25-011/89-325 ( v-325500-98 )
Повідомляємо, що Центральною виборчою комісією прийнято постанову від 14 січня 1998 року N 12, якою затверджено "Порядок обліку надходження та витрат власного виборчого фонду політичної партії, виборчого блоку партій, кандидата у депутати під час підготовки до проведення виборів народних депутатів України 29 березня 1998 року", витяги з цього Порядку наводяться нижче:
"2. Виборчі фонди утворюються за рахунок коштів політичної партії, виборчих блоків партій, кандидата у депутати. До зазначених фондів можуть вноситись пожертвування громадян України та юридичних осіб.
3. Забороняється робити внески до цих фондів органам державної влади, державним підприємствам, установам і організаціям, органам місцевого самоврядування, іноземним юридичним і фізичним особам, анонімним особам, міжнародним організаціям та об'єднанням.
У разі надходження таких внесків кошти за рішенням Центральної або відповідних окружних виборчих комісій перераховуються до Державного бюджету України.
Підставою для прийняття такого рішення Центральною або окружними виборчими комісіями є подання відповідних державних податкових адміністрацій про результати проведення перевірок правильності формування доходної частини виборчого фонду.
4. Кошти виборчих фондів використовуються виключно на потреби агітаційної кампанії політичної партії, виборчого блоку партій, кандидата у депутати. Використання коштів виборчих фондів не за цільовим призначенням забороняється.
5. Усі розрахунки із виборчих фондів кандидатів у депутати, політичних партій, виборчих блоків партій проводяться лише у безготівковій формі.
6. Кандидати у депутати, уповноважені особи політичної партії, виборчого блоку партій мають право відмовитися від коштів, що надійшли від пожертвувань, шляхом подання платіжного доручення до установи банку, в якій відкрито рахунок відповідного виборчого фонду. Ці кошти повертаються зазначеною установою банку пожертвувачу за його рахунок.
7. Не використані під час виборчої кампанії кошти виборчих фондів за рішенням Центральної або відповідних окружних виборчих комісій перераховуються до Державного бюджету України протягом тижня після проведення виборів.
Підставою для прийняття такого рішення Центральною або окружними виборчими комісіями є фінансовий звіт про надходження та витрати коштів виборчого фонду, який подається не пізніше як за сім днів до дня виборів уповноваженою особою політичної партії, виборчого блоку партій, кандидатом у депутати, або його довіреною особою.
8. Рахунки виборчих фондів політичної партії, виборчого блоку партій відкриваються в установах банків відповідно до Інструкції N 3 Національного банку України, з урахуванням особливостей їх створення за заявою уповноваженої особи політичної партії, виборчого блоку партій після реєстрації партії, виборчого блоку партій Центральною виборчою комісією.
9. Рахунки виборчих фондів кандидатів у депутати відкриваються в установах банків за заявами кандидатів у депутати, довірених осіб кандидатів у депутати після їх реєстрації у відповідній виборчій комісії.
11. Політична партія, виборчий блок партій або кандидат у депутати мають право відкрити лише один тимчасовий поточний рахунок для формування свого власного виборчого фонду.
12. Пожертвування громадян України та юридичних осіб приймаються установами банків і підприємствами зв'язку.
13. Пожертвування громадян України приймаються тільки за наявності паспорта або документа, що його заміняє, яким підтверджується громадянство України. Пожертвувач повинен указати в платіжному документі своє прізвище, ім'я та по батькові (повністю), місце проживання.

................
Перейти до повного тексту