- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
Л И С Т
01.08.2003 N 24-112/984-5570
Банкам України
З огляду на стратегічну спрямованість України на вступ до Світової Організації Торгівлі та інтеграцію до Євросоюзу стає особливо актуальним належний рівень цивілізованого підходу до захисту авторських прав на інтелектуальну власність, різновидом якої є ліцензійне програмне забезпечення комп'ютерних систем і мереж.
Банківська система, являючись елітною, найбільш передовою галуззю економіки України, є певним орієнтиром, на який рівняються всі інші складові економічної системи держави і по якому міжнародна спільнота оцінює українську економіку в цілому, тому очевидною є нагальна необхідність суттєвого поліпшення такого фактора ефективності та стабільності діяльності банків та банківської системи, як програмне забезпечення. Крім суто технічних міркувань, використання програмного забезпечення у цивілізованому правовому полі є невід'ємною складовою системного підходу до наближення банківської системи України до міжнародних стандартів банківської діяльності, зокрема, в контексті зростання вимог прозорості та відкритості до банківської діяльності після набуття чинності Законом України
"Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом".
Згідно з вищенаведеним необхідне проведення низки організаційно-технічних заходів, у першу чергу - впровадження ліцензійного програмного забезпечення операційних систем, офісних додатків, серверних продуктів комп'ютерних мереж усіх банків.
Для опрацювання питань, пов'язаних із станом програмного забезпечення банківської системи України, була створена спільна комісія з представників Комітету Верховної Ради України з питань фінансів і банківської діяльності і Національного банку України. Проведені дослідження показали, що розвитку інформаційних технологій перешкоджає високий рівень використання неліцензійного програмного забезпечення. Комісія звернулась до керівництва Національного банку України з рекомендаціями по впровадженню ліцензійного програмного забезпечення в банківській системі України.
................Перейти до повного тексту