1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
01.02.2021 № 11
Про внесення змін до Правил формування та використання QR-коду для здійснення кредитових переказів
Відповідно до статей 7, 15, 40, 56 Закону України "Про Національний банк України" та з метою встановлення єдиних засад використання QR-коду для здійснення кредитових переказів учасниками безготівкових розрахунків Правління Національного банку України
ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Унести зміни до Правил формування та використання QR-коду для здійснення кредитових переказів , затверджених постановою Правління Національного банку України від 28 травня 2020 року № 68, виклавши їх у новій редакції, що додається.
2. Департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку (Андрій Поддєрьогін) після офіційного опублікування довести до відома банків, небанківських фінансових установ України, а також Акціонерного товариства "Укрпошта" інформацію про прийняття цієї постанови.
3. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на заступника Голови Національного банку України Олексія Шабана.
4. Постанова набирає чинності через три місяці після її офіційного опублікування.
Голова К. Шевченко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова Правління
Національного банку України
28.05.2020 № 68
(у редакції
постанови Правління
Національного банку України
01.02.2021 № 11)
ПРАВИЛА
формування та використання QR-коду для здійснення кредитових переказів
I. Загальні положення
1. Ці Правила розроблені відповідно до вимог Законів України "Про Національний банк України", "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні" , "Про банки і банківську діяльність " , постанови Правління Національного банку України від 28 грудня 2018 року № 162 "Про запровадження міжнародного номера банківського рахунку (IBAN) в Україні" (зі змінами) та національного стандарту України ДСТУ ISO/IEC 18004:2019 "Інформаційні технології. Методи автоматичної ідентифікації та збору даних. Специфікація символіки штрих-коду QR-коду", затвердженого наказом Державного підприємства "Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості" від 21 грудня 2019 року № 468 (далі - ДСТУ ISO/IEC 18004:2019).
2. Ці Правила визначають єдині засади формування та використання QR-коду учасниками безготівкових розрахунків для здійснення кредитових переказів та містять вимоги до елементів даних QR-коду.
3. Ці Правила запроваджуються з метою підвищення зручності розрахунків і є уніфікованими для всіх учасників безготівкових розрахунків. Формування та використання QR-коду не є обов'язковим для здійснення кредитових переказів.
4. Учасники безготівкових розрахунків у разі використання QR-коду для здійснення кредитових переказів мають забезпечити його формування та використання відповідно до цих Правил.
5. У цих Правилах терміни та поняття вживаються в таких значеннях:
1) версія QR-коду - параметр, який визначає розмірність QR-коду, - кількість модулів в обох напрямах. Може мати значення від 1 до 40 включно;
2) виправлення помилок у QR-коді - механізм, який дає змогу автоматично виявляти та виправляти помилки, що можуть виникати під час сканування графічного відтворення QR-коду. Під час генерації та сканування QR-коду може використовуватись один із чотирьох рівнів корекції помилок за рахунок включення спеціалізованих надлишкових даних;
3) модуль - найменша інформаційна одиниця QR-коду. Розмір сторони QR-коду дорівнює: номер версії QR-коду•4+17 модулів. Ширина/висота QR-коду розраховується як кількість модулів, помножена на X-розмір модуля;
4) QR-код (quick response - швидкий відгук) - матричний код (двовимірний штрих-код), який містить інформацію щодо отримувача коштів і призначений для сканування за допомогою мобільного пристрою, сканера штрих-коду з метою швидкого та безпомилкового передавання реквізитів операції переказу коштів.

................
Перейти до повного тексту