1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
ЛИСТ
14.08.2019 N 50-0006/41990
Банкам України
Щодо повідомлень про злочинні напади
Відповідно до функцій та повноважень, визначених статтями 7та 33 Закону України "Про Національний банк України", з метою безпечних умов при роботі касових працівників, а також зменшення ризиків втрат цінностей, Національним банком України розроблені і затверджені постановою Правління Національного банку України від 10 лютого 2016 року N 63 Правила з організації захисту приміщень банків в Україні.
Національний банк України постійно проводить роботу із удосконалення нормативно-правових актів, що належить до його компетенції, у тому числі і з питань що стосуються безпечних умов при роботі з цінностями. В рамках удосконалення таких вимог здійснюється збір інформації щодо нападів на банки, яка опрацьовується та враховується при внесенні змін до нормативно-правових актів з цих питань.
Враховуючи зазначене та з метою здійснення моніторингу злочинних посягань на банки в Україні, їх відокремлених підрозділів та банкоматів прошу повідомляти Департамент грошового обігу Національного банку України про злочинні посягання (напади, проникнення, підпали, підриви, хуліганські дії та т. п.) не пізніше двох робочих днів з дня його скоєння за формою, що додається.
Також, прошу до 30 серпня 2019 року надати таку інформацію за 2016 - 2018 роки та за перше півріччя 2019 року за формою, що додається.
Додаток: форма надання інформації стосовно злочинних посягань на підрозділи банку (додаток 1) та злочинних посягань на банкомати (додаток 2) - dodatok.rar
Заступник Голови С. Холод
Додаток N 1
Інформація стосовно злочинного посягання на підрозділ Банку
Найменування (назва) та адреса підрозділу Банку, на який скоєно злочинне посягання N питання Перелік питань, на які необхідно надати інформацію стосовно злочинного посягання Відповідь на питання
1 2 3 4
1. Дата та час скоєння злочинного посягання.Зазначити короткий опис злочинного посягання.
2. Використання/спрацювання засобів тривожної сигналізації та реагування на їх спрацювання:
2.1 ким, коли та за яких обставин використано сповіщувач ручної системи тривожної сигналізації? Якщо не використано вказати причину.
2.2. чи спрацювали засоби охоронної сигналізації, якими обладнаний підрозділ банку?
2.3. час прибуття (реагування) суб'єктів охорони після спрацювання засобів тривожної (охоронної) сигналізації?
3. Чи обладнаний банк засобами відеоспостереження?
4. Обладнання робочого місця касира:
4.1. чи обладнано робоче місце касира банку сертифікованими елементами відгороджувальних конструкцій? Якщо ні - вказати чому.
4.2. чи обладнано робоче місце касира автоматизованою або напівавтоматизованої АТМ-системою?
5. Кількість та клас сховищ, в яких зберігались цінності підрозділу банку. Якщо відсутнє - вказати чому.
6. Які засоби (вогнепальна, травматична, газова або холодна зброя, молоток, битка тощо) застосовували злочинці для скоєння злочинного посягання?
7. Кількість осіб, що приймала участь у злочинному посяганні
8. Сума коштів, якою заволоділи злочинці.
9. Наявність фізичної охорони у підрозділі банку.
10. Чи затримано злочинців, що скоїли посягання? (зазначити необхідне: затримані під час скоєння злочину; затримані в ході проведення оперативно-слідчих дій; не затримані до цього часу; інформацію органами МВС України не надано)
11. Чи було порушено карну справу по факту посягання?
12. Дата початку діяльності (створення) банківської установи.
13. Наявність договору страхування обсягів готівки та інших цінностей, що зберігаються у сховищах підрозділу банку.
14. Дата проведення останньої перевірки підрозділу банка з питань організації захисту приміщень.
15. Виявлені порушення під час останньої перевірки підрозділу банка з питань організації захисту приміщень.
16. Інформація про усунення зауважень або порушень, виявлених під час останньої перевірки підрозділу банка з питань організації захисту приміщень.

................
Перейти до повного тексту