- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
Про затвердження Положення про порядок взаємодії Національного банку України з інноваційними компаніями та проектами
Відповідно до
статей 7,
15 та
56 Закону України "Про Національний банк України", з метою виконання заходу А.16
Комплексної програми розвитку фінансового сектору України до 2020 року, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 18 червня 2015 року № 391 (у редакції рішення Правління Національного банку України від 31 травня 2018 року № 304-рш), Правління Національного банку України ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Затвердити Положення про порядок взаємодії Національного банку України з інноваційними компаніями та проектами, що додається.
2. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на заступника Голови Національного банку України Сергія Холода.
3. Постанова набирає чинності з дня, наступного за днем її офіційного опублікування.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова Правління
Національного банку України
23.04.2019 № 63
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок взаємодії Національного банку України з інноваційними компаніями та проектами
I. Загальні положення
1. Це Положення визначає порядок взаємодії Національного банку України (далі - Національний банк) з інноваційними компаніями та проектами.
2. У цьому Положенні терміни вживаються в такому значенні:
1) інноваційні фінансові продукти та/або послуги - нові фінансові послуги, платіжні інструменти, технологічні платформи, канали продажу або їх сукупність, що не мають відповідних аналогів на фінансовому ринку України або порівняно з іншими аналогічними продуктами та послугами, представленими на ринку, мають суттєво вищі техніко-економічні показники;
2) компанія-ініціатор упровадження інноваційних фінансових продуктів та/або послуг (далі - компанія-ініціатор) - компанія, що має намір упроваджувати інноваційний фінансовий продукт та/або послугу.
3. Компанією-ініціатором можуть бути суб’єкти господарювання (резиденти або нерезиденти), що розробили та/або планують запровадити інноваційні фінансові продукти та/або послуги на фінансовому ринку України.
4. Компанією-ініціатором може бути як особа, що надає певні фінансові/банківські, технологічні послуги на підставі відповідних дозвільних документів, так і особа, що планує надання відповідних послуг та отримання необхідних дозвільних документів після реалізації послідовних взаємопов’язаних заходів, спрямованих на впровадження інноваційного фінансового продукту та/або послуги.
II. Взаємодія Національного банку з компаніями-ініціаторами
5. Компанія-ініціатор подає до Національного банку заяву українською або англійською мовою за формою згідно з додатком до цього Положення та презентаційні матеріали.
6. Національний банк розглядає заяву та здійснює перевірку відповідності проекту вимогам, визначеним у пункті 10 розділу III цього Положення, протягом 30 робочих днів із дня отримання заяви від компанії-ініціатора.
7. Національний банк за результатами розгляду заяви повідомляє компанію-ініціатора про невідповідність заяви вимогам, визначеним у пункті 10 розділу III цього Положення, або в разі її відповідності про дату обговорення заяви.
8. Національний банк визначає необхідність отримання від компанії-ініціатора додаткової інформації або уточнення відомостей, наведених у документах, що подані до Національного банку, про що повідомляє компанію-ініціатора.
Компанія-ініціатор зобов’язана у визначений Національним банком строк надати необхідну інформацію.
9. Національний банк має право залучати до участі в розгляді інноваційних фінансових продуктів та/або послуг за згодою:
1) представників Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку;
2) представників Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг;
3) представників Міністерства економічного розвитку і торгівлі України;
4) представників Міністерства фінансів України;
5) представників Державної фіскальної служби України;
6) представників професійних асоціацій на фінансовому ринку;
7) експертів фінансового та/або технологічного ринків;
8) Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.
III. Порядок розгляду Національним банком документів, поданих компаніями-ніціаторами
10. Інноваційні фінансові продукти та/або послуги, що пропонуються, повинні відповідати таким вимогам:
1) аналогічних продуктів чи послуг немає на фінансовому ринку або запропоновані продукти чи послуги істотно поліпшать характеристики наявних;
2) у результаті їх упровадження не буде створено підстав для порушення законодавства України про захист економічної конкуренції;
3) прямо або опосередковано поліпшують обслуговування користувачів, спрощують надання послуг та сприяють розвитку фінансового ринку України в цілому;
4) у законодавстві України немає норм, що забороняють упровадження відповідного інноваційного фінансового продукту та/або послуги;
5) є план заходів/дорожня карта заходів, необхідних для впровадження відповідного інноваційного фінансового продукту та/або послуги;
6) є документи, що підтверджують відсутність ризиків або визначають систему управління ризиками, що можуть виникнути під час використання інноваційних фінансових продуктів та/або послуг, а також передбачають ефективну систему заходів щодо їх запобігання або мінімізації.
11. Національний банк надає рекомендації компаніям-ініціаторам щодо можливості впровадження інноваційних фінансових продуктів та/або послуг у межах вимог законодавства України та нормативно-правових актів Національного банку.
12. Національний банк у разі потреби готує пропозиції Кабінету Міністрів України щодо доцільності внесення змін до законодавства України з метою запровадження інноваційних фінансових продуктів та/або послуг.
................Перейти до повного тексту