- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Рішення
ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
Про затвердження Змін до Публічної пропозиції Національного банку України на укладення Єдиного договору банківського обслуговування та надання інших послуг Національним банком України
Відповідно до статей
15 та
56 Закону України
"Про Національний банк України", у зв’язку з актуалізацією видів послуг, що надаються Національним банком України в рамках Єдиного договору банківського обслуговування та надання інших послуг, Правління Національного банку України
ВИРІШИЛО:
2. Департаменту комунікацій (Наталія Бондаренко) не пізніше наступного дня з дня прийняття цього рішення забезпечити розміщення Змін на сторінці офіційного Інтернет-представництва Національного банку України.
3. Рішення набирає чинності з дня його прийняття.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Правління
Національного банку України
15.02.2019 № 140-рш
ЗМІНИ
до Публічної пропозиції Національного банку України на укладення Єдиного договору банківського обслуговування та надання інших послуг Національним банком України
1. У розділі I:
1) у пункті 1:
в абзаці першому слова приватними виконавцями України" виключити;
підпункт 16 виключити;
2) у пункті 6:
підпункти 16 та 17 виключити;
підпункт 22 викласти в такій редакції:
"22) нетинг - взаємозалік зустрічних вимог Національного банку та КЛІЄНТА за угодами, що виникають на визначену дату валютування в одній валюті. Розрахунки за нетингом здійснюються на умовах попередньої оплати;";
підпункт 31 виключити;
підпункт 34 викласти в такій редакції:
"34) СП ВРУ - Система підтвердження угод на валютному ринку України;";
підпункт 44 виключити.
2. У розділі III:
1) підпункт 16 пункту 1 статті 1 виключити;
2) абзац шостий пункту 1 статті 2 виключити;
3) у статті 3:
розділ 3.1 викласти в такій редакції:
"3.1. Умови надання послуг із здійснення операцій на міжбанківському валютному та фондовому ринках України
1. Цей Договір визначає порядок проведення Національним банком операцій із КЛІЄНТОМ у ВКВ і ОКВ на міжбанківському валютному ринку та операцій із цінними паперами на фондовому ринку України.
2. Послуги зі здійснення операцій на міжбанківському валютному та фондовому ринках України надаються Національним банком КЛІЄНТАМ із урахуванням обмежень, визначених у пункті 1 статті 2 розділу III цього Договору.
3. Відповідно до цього Договору та в його межах Сторони можуть укладати такі види угод:
1) з купівлі-продажу іноземної валюти;
2) конверсійні;
3) з купівлі-продажу цінних паперів на фондовому ринку України.
4. Під час укладення цього Договору Сторони надають одна одній список дилерів та оформлені в порядку, установленому законодавством України, довіреності, що підтверджують повноваження дилерів на ведення переговорів і укладення угод.
Сторони зобов’язуються надавати доступ до терміналів електронних торговельних систем, S.W.I.F.T., СП ВРУ, інших засобів телекомунікаційного забезпечення, що використовуються для ведення переговорів, укладення та підтвердження угод у межах цього Договору, лише уповноваженим на це особам.
5. Про зміни в складі дилерів Сторони повідомляють одна одну шляхом надання оновленого списку дилерів і довіреностей, що підтверджують повноваження нових дилерів на ведення переговорів та укладення угод.
6. Сторони здійснюють операції з купівлі-продажу іноземної валюти, конверсійні операції та операції із цінними паперами відповідно до положень цього Договору, вимог нормативно-правових і розпорядчих актів Національного банку та з урахуванням установлених Сторонами лімітів.
7. Умови угод, які укладаються відповідно до цього Договору, визначаються в кожному конкретному випадку шляхом проведення переговорів між дилерами Сторін за допомогою електронних торговельних систем або інших узгоджених засобів зв’язку.
8. Угода є укладеною, якщо уповноважені дилери Сторін дійшли згоди за всіма істотними умовами угоди, зазначеними в підпункті 14.1 пункту 14, підпункті 15.1 пункту 15 розділу 3.1 статті 3 Умов надання послуг, та здійснили підтвердження угоди відповідно до вимог підпунктів 14.2, 14.3 пункту 14, підпунктів 15.2, 15.3 пункту 15 розділу 3.1 статті 3 Умов надання послуг.
9. Після проведення переговорів та в разі досягнення згоди щодо укладення угоди Сторони обов’язково надсилають одна одній підтвердження істотних умов угоди такими засобами:
1) для угод із купівлі-продажу іноземної валюти - за допомогою системи СП ВРУ або системи S.W.I.F.T.;
2) для конверсійних угод - за допомогою системи S.W.I.F.T., якщо інше не передбачено окремими угодами, що є невід’ємною частиною цього Договору;
3) для угод з купівлі-продажу цінних паперів - за допомогою системи S.W.I.F.T.
Сторони не мають права відмовитися від надання підтвердження умов угоди, які відповідають друкованим копіям оригінальних текстів переговорів за допомогою електронних торговельних систем.
10. Якщо істотні умови угоди були узгоджені за допомогою інших узгоджених засобів зв’язку, то Сторони зобов’язані надіслати одна одній підтвердження в день укладення угоди відповідно до вимог пункту 9 розділу 3.1 статті 3 Умов надання послуг.
В іншому разі угода є неукладеною.
11. Якщо в підтвердженнях виявлено розбіжності щодо істотних умов угоди, то Сторони зобов’язані в день отримання підтвердження заявити про це одна одній і вжити заходів щодо їх усунення шляхом надсилання виправлених підтверджень на підставі обумовлених під час укладення угоди умов.
12. Якщо Сторона-одержувач не надала платіжних інструкцій щодо конкретної угоди, то Сторона-платник використовує стандартні платіжні інструкції, що надані Стороною - одержувачем коштів відповідно до попередньої угоди і стосуються валюти платежу. Якщо Сторона-платник не має стандартних платіжних інструкцій, то відповідальність за порушення дати валютування внаслідок ненадання одержувачем платіжних інструкцій за конкретною угодою повністю покладається на Сторону, що не надала платіжних інструкцій.
13. Угода є виконаною з часу належного виконання Сторонами всіх зобов’язань, узятих на себе відповідно до такої угоди.
14. Порядок та умови укладення і виконання угод із купівлі-продажу іноземної валюти та конверсійних угод:
14.1. Під час переговорів Сторони обов’язково визначають такі істотні умови угоди:
1) валюта угоди (валютна пара);
2) сума валюти, що продається;
3) сума валюти, що купується;
4) курс купівлі-продажу;
5) дата валютування;
6) платіжні інструкції;
7) особливі умови (у разі їх наявності).
14.2. Угода є укладеною між Сторонами з часу досягнення між дилерами згоди за всіма істотними умовами угоди за допомогою електронних торговельних систем і після підтвердження за допомогою системи СП ВРУ або S.W.I.F.T.
14.3. Сторони обов’язково обмінюються підтвердженнями істотних умов угод із купівлі-продажу іноземної валюти за допомогою системи СП ВРУ або S.W.I.F.T. у межах операційного дня та конверсійних угод - за допомогою системи S.W.I.F.T. у межах операційного дня.
14.4. Угода є виконаною з дати повного зарахування коштів на рахунки покупця і продавця відповідно до реквізитів, обумовлених під час укладення угоди.
14.5. Сторони домовилися, що підтвердження за допомогою системи СП ВРУ або S.W.I.F.T., здійснені відповідно до підпунктів 14.2, 14.3 пункту 14 розділу 3.1 статті 3 Умов надання послуг, а також друкована копія переговорів дилерів за допомогою електронних торговельних систем і тикет є узгодженими Сторонами документами, що свідчать про укладення угоди та є невід’ємною частиною цього Договору.
................Перейти до повного тексту