1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
07.06.2018 № 63
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови Національного банку № 31 від 05.02.2019 )
Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України
Відповідно до статей 7, 15, 44, 45, 56 Закону України "Про Національний банк України" , статей 6, 11, 13 Декрету Кабінету Міністрів України від 19 лютого 1993 року № 15-93 "Про систему валютного регулювання і валютного контролю", з метою вдосконалення порядку проведення операцій з готівковою іноземною валютою Правління Національного банку України
ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Пункти 4, 5 постанови Правління Національного банку України від 12 грудня 2002 року № 502 "Про затвердження Інструкції про порядок організації та здійснення валютно-обмінних операцій на території України та змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України", зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 14 січня 2003 року за № 21/7342 (зі змінами), виключити.
У зв'язку з цим пункти 6, 7 уважати відповідно пунктами 4, 5.
2. Затвердити Зміни до Інструкції про порядок організації та здійснення валютно-обмінних операцій на території України, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 12 грудня 2002 року № 502, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 14 січня 2003 року за № 21/7342 (у редакції постанови Правління Національного банку України від 30 квітня 2014 року № 249) (зі змінами) (далі - Зміни до Інструкції № 502), що додаються.
3. Уповноважені фінансові установи, національний оператор поштового зв'язку, пункти обміну іноземної валюти протягом шести місяців із дня набрання чинності цією постановою здійснюють оформлення квитанції про здійснення валютно-обмінної операції, розрахункового документа, який друкується реєстратором розрахункових операцій, квитанції/чека банкомата в порядку, визначеному Інструкцією про порядок організації та здійснення валютно-обмінних операцій на території України, затвердженою постановою Правління Національного банку України від 12 грудня 2002 року № 502, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 14 січня 2003 року за № 21/7342 (у редакції постанови Правління Національного банку України від 30 квітня 2014 року № 249) (зі змінами), без урахування змін, затверджених цією постановою.
4. Департаменту відкритих ринків (Пономаренко С.В.) після офіційного опублікування довести до відома банків України, уповноважених фінансових установ, національного оператора поштового зв'язку інформацію про прийняття цієї постанови, а банкам України, уповноваженим фінансовим установам, національному оператору поштового зв'язку - до відома їх клієнтів.
5. Постанова набирає чинності з 01 липня 2018 року, крім абзацу п'ятого підпункту 3 пункту 1, абзаців дев'ятого , дванадцятого - чотирнадцятого підпункту 1 пункту 2, абзацу сьомого підпункту 4 пункту 3 Змін до Інструкції № 502, які набирають чинності через шість місяців із дня набрання чинності цією постановою.
Голова Я.В. Смолій
ПОГОДЖЕНО:

В.о. Голови Державної фіскальної служби України

Міністр фінансів України


М.В. Продан

О. Данилюк
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова Правління
Національного банку України
07.06.2018 № 63
ЗМІНИ
до Інструкції про порядок організації та здійснення валютно-обмінних операцій на території України
( Див. Інструкцію про порядок організації та здійснення валютно-обмінних операцій на території України )
1. У розділі II:
1) абзац четвертий пункту 1 викласти в такій редакції:
"порядок оформлення та видачі квитанцій про здійснення валютно-обмінної операції та/або документа, який друкується реєстратором розрахункових операцій (далі - РРО) та застосовується для обліку та реєстрації валютно-обмінних операцій (далі - розрахунковий документ РРО), і довідок-certificate за формою № 377;";
2) абзац перший пункту 6 викласти в такій редакції:
"6. Банк, фінансова установа мають право розпочинати роботу пункту обміну валюти після реєстрації РРО в органі державної влади, що реалізує податкову та митну політику, та повідомлення Національного банку України.";
3) пункт 7 викласти в такій редакції:
"7. Фінансова установа, її відокремлені підрозділи та пункти обміну валюти мають право розпочинати роботу:
після реєстрації РРО в органі державної влади, що реалізує податкову та митну політику;
за наявності документа, що підтверджує право власності на приміщення, в якому розміщені відокремлені підрозділи та пункти обміну валюти, або право оренди (суборенди) на це приміщення на строк не менше ніж один рік.
Під час використання фінансовими установами платіжних пристроїв для здійснення валютно-обмінних операцій такі пристрої повинні відповідати вимогам щодо РРО, установленим Законом України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" та постановою Кабінету Міністрів України від 02 березня 2016 року № 149 "Про вимоги щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для окремих сфер застосування".";
4) перше речення абзацу першого пункту 10 після слів "гривень у касах" доповнити словами "відокремленого підрозділу фінансової установи,";
5) у пункті 13:
у другому реченні абзацу другого слова "банку, фінансової установи" замінити словами "банку/фінансової установи";
в абзаці третьому слова та цифри "про обов'язковість здійснення касиром операцій сторно в разі звернення клієнта з відмовою від валютно-обмінної операції не пізніше ніж за 15 хвилин після проведення такої операції" замінити словами та цифрами "про обов'язковість здійснення касиром операції сторно протягом 15 хвилин після проведення валютно-обмінної операції в разі звернення клієнта з відмовою від здійсненої валютно-обмінної операції за умови наявності квитанції про здійснення валютно-обмінної операції/розрахункового документа РРО";
доповнити пункт після абзацу п'ятого новим абзацом шостим такого змісту:
"повідомлення про можливість банку не оформлювати фізичній особі примірник квитанції про здійснення валютно-обмінної операції за її згодою та можливість здійснення операції сторно лише за умови наявності цього примірника квитанції;".
У зв'язку з цим абзаци шостий - дванадцятий уважати відповідно абзацами сьомим - тринадцятим;
абзац десятий доповнити словами "або витягу з електронного реєстру генеральних ліцензій на здійснення валютних операцій";
абзац одинадцятий доповнити словами ", пункту обміну валюти";
в абзаці дванадцятому слова "шостому та сьомому цього пункту" замінити словами та цифрами "сьомому та восьмому пункту 13 розділу II цієї Інструкції";
в абзаці тринадцятому слова "в цьому пункті", "на паперових носіях" замінити відповідно словами та цифрами "в пункті 13 розділу II цієї Інструкції", "у вигляді паперового або електронного документа".
2. У розділі III:
1) пункти 4 - 6 викласти в такій редакції:
"4. Банку, фінансовій установі забороняється відмовляти в здійсненні операції сторно. Банк, фінансова установа здійснюють операцію сторно протягом 15 хвилин після проведення валютно-обмінної операції в разі звернення клієнта з відмовою від раніше здійсненої валютно-обмінної операції за умови наявності квитанції про здійснення валютно-обмінної операції/розрахункового документа РРО.
5. Банк, фінансова установа зобов'язані здійснювати валютно-обмінні операції, крім тих, що проводяться через платіжні пристрої, з оформленням квитанції про здійснення валютно-обмінної операції/розрахункового документа РРО.
Банк зобов'язаний оформити квитанцію про здійснення валютно-обмінної операції за формою, наведеною в додатку 3 до цієї Інструкції.
Квитанція про здійснення валютно-обмінної операції оформляється банком у двох примірниках: перший примірник видається фізичній особі, другий - зберігається у вигляді паперового або електронного документа в документах дня.
Другий примірник квитанції, оформлений банком у вигляді електронного документа відповідно до законодавства та умов договору, повинен містити електронний підпис клієнта та електронний підпис працівника банку, прирівняний законом до власноручного підпису. Реквізит "відбиток штампа" у такому випадку не зазначається.
Банк має право за згодою клієнта не здійснювати оформлення першого примірника квитанції про здійснення валютно-обмінної операції. У разі відсутності в клієнта першого примірника квитанції про здійснення валютно-обмінної операції банк не має права здійснювати операцію сторно.
Вимоги абзаців другого - п'ятого пункту 5 розділу III цієї Інструкції не поширюються на валютно-обмінні операції, які здійснюються в пунктах обміну валюти банку.
Фінансова установа, пункт обміну валюти банку, фінансової установи зобов'язані оформити розрахунковий документ РРО. Розрахунковий документ РРО друкується фінансовою установою, пунктом обміну валюти банку, фінансової установи у двох примірниках: перший примірник видається фізичній особі, другий - зберігається в документах дня.

................
Перейти до повного тексту