- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України
Відповідно до
статей 7,
15,
33 та
56 Закону України "Про Національний банк України", з метою уточнення вимог щодо умов зберігання запасів готівки, що передається до уповноважених банків, Правління Національного банку України ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. У пункті 3 постанови Правління Національного банку України від 07 грудня 2016 року
№ 408 "Про затвердження Положення про передавання запасів готівки на зберігання до уповноважених банків" слова та цифри ", крім підпунктів 2 і 4 пункту 18 розділу ІІ Положення, які набирають чинності з 01 грудня 2018 року" виключити.
3. Постанова набирає чинності з дня, наступного за днем її офіційного опублікування.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова Правління
Національного банку України
30.11.2017 № 122
ЗМІНИ
до Положення про передавання запасів готівки на зберігання до уповноважених банків
1. У розділі І:
1) абзац другий підпункту 4 пункту 4 викласти в такій редакції:
"Уповноважений банк зберігає запаси готівки, які передані йому на зберігання, у визначених ним сховищах та/або сейфах (далі - сховище) свого банку, що розташовані в регіоні з урахуванням логістичних можливостей обслуговування цього та сусідніх регіонів готівкою;";
2) пункт 15 після абзацу третього доповнити двома новими абзацами такого змісту:
"Уповноважений банк відповідає за збереження готівки під час її перевезень і має право застрахувати обсяги готівки, яка перевозиться власним підрозділом інкасації.
Уповноважений банк має право на договірній основі залучити до перевезення готівки підрозділ інкасації іншого банку або юридичної особи, яка отримала від Національного банку ліцензію на надання банкам послуг з інкасації.".
У зв'язку з цим абзаци четвертий, п'ятий уважати відповідно абзацами шостим, сьомим.
2. У пункті 18 розділу ІІ:
1) підпункт 2 викласти в такій редакції:
"2) забезпечити безпеку операцій із завантаження/розвантаження готівки з автотранспорту організаційно-технічними заходами (під час проведення вантажних робіт забезпечити захист периметра зони проведення вантажних робіт посиленою охороною, відсутність доступу сторонніх осіб до цієї зони та можливість зовнішнього спостереження за процесом завантаження/розвантаження цінностей з автотранспорту, використання технічних засобів охорони та інших заходів охорони) або наявність боксу інкасації;";
2) підпункт 4 виключити.
3. Пункти 20, 23 розділу ІІІ викласти в такій редакції:
"20. Державні облігації України мають перебувати у власності уповноваженого банку та не бути обтяженими будь-якими іншими зобов'язаннями (у разі продовження строку дії договору про зберігання/зміни ліміту запасів готівки на зберіганні та надання в забезпечення зобов'язань тих самих державних облігацій України державні облігації України можуть бути заблоковані на користь Національного банку за відповідним договором).";
"23. Уповноважений банк у разі зменшення справедливої вартості державних облігацій України (з урахуванням коригуючих коефіцієнтів), які надані в забезпечення зобов'язань за договором про зберігання, нижче, ніж установлений розмір граничного рівня зменшення обсягу заблокованих державних облігацій України, не пізніше наступного робочого дня після отримання повідомлення про приведення обсягу заблокованих державних облігацій України до ліміту запасів готівки на зберіганні (додаток 12), надісланого засобами системи автоматизації, здійснює приведення обсягу заблокованих державних облігацій України у відповідність до ліміту запасів готівки на зберіганні згідно з вимогами пунктів 9, 10 розділу I цього Положення.".
4. У розділі IV:
1) пункт 26 після слова "подає" доповнити словами "засобами системи автоматизації";
2) пункти 27, 29 викласти в такій редакції:
"27. Національний банк відповідно до встановленого ліміту запасів готівки на зберіганні та на підставі заявки уповноваженого банку щодо забезпечення зобов'язань за договором про зберігання здійснює перевірку державних облігацій України, наданих уповноваженим банком:
1) на відповідність вимогам пунктів 20 - 22 розділу III цього Положення за допомогою відповідної системи автоматизації з урахуванням справедливої вартості державних облігацій України та коригуючих коефіцієнтів на день блокування державних облігацій України;
2) щодо наявності/відсутності в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна відомостей про обтяження.
Національний банк повідомляє уповноважений банк про результати задоволення заявки шляхом надсилання засобами системи автоматизації повідомлення про задоволення заявки щодо забезпечення зобов'язань за договором про зберігання (додаток 3) (далі - повідомлення про задоволення заявки), в якому зазначаються обсяг, кількість та характеристика відібраних для блокування державних облігацій України.";
"29. Уповноважений банк у разі продовження строку дії договору про зберігання має здійснити заміну державних облігацій України, що є забезпеченням зобов'язань за договором про зберігання, і подати до Національного банку не пізніше ніж за п'ять робочих днів до дня завершення строку дії договору про зберігання за допомогою системи автоматизації заявку щодо забезпечення зобов'язань за договором про зберігання.
Уповноважений банк у разі продовження строку дії договору про зберігання та/або зміни ліміту запасів готівки на зберіганні має право надати в забезпечення зобов'язань за договором про зберігання ті самі державні облігації України, якщо вони відповідають вимогам пунктів 20 - 22 розділу ІІІ цього Положення. Водночас ураховується справедлива вартість державних облігацій України, коригуючі коефіцієнти на день заміни державних облігацій України, а державні облігації України не потребують розблокування/блокування та залишаються заблоковані.";
3) доповнити розділ після пункту 29 новим пунктом 29-1 такого змісту:
"29-1. Уповноважений банк у разі зміни ліміту запасів готівки на зберіганні/продовження строку дії договору повинен надати засобами системи автоматизації заявку щодо забезпечення зобов'язань за договором про зберігання (додаток 2) на заміну/збільшення/зменшення обсягу забезпечення зобов'язань за договором про зберігання за умови дотримання обсягу забезпечення зобов'язань, достатнього для задоволення вимог Національного банку в повному обсязі.
Національний банк здійснює заміну предмета забезпечення зобов'язань за договором про зберігання запасів відповідно до заявки уповноваженого банку. Збільшення/зменшення обсягу державних облігацій України здійснюється шляхом блокування в першу чергу наданих банком нових державних облігацій України та за їх рахунок збільшення обсягу забезпечення зобов'язань із подальшим розблокуванням державних облігацій України, що підлягають вивільненню. Розблокування державних облігацій України здійснюється наступного робочого дня за днем, з якого зменшено ліміт, або в перший робочий день продовженого строку дії договору.
Заміна/збільшення/зменшення обсягу забезпечення зобов'язань за договором про зберігання здійснюється за умови надання банком достатнього обсягу державних облігацій України для задоволення вимог Національного банку за цим договором.
................Перейти до повного тексту