1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Роз"яснення


НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
Головне управління національного банку
України по м. Києву і Київській області
Управління готівкового обігу та касових
операцій відділ готівкового обігу
N 07-115/18710 від 01.11.2001
Керівникам комерційних банків
м.Києва і Київської області
Про роз'яснення окремих положень постанов НБУ з питань готівкового обігу
Доводимо до Вашого відома роз'яснення, надані Департаментом готівково-грошового обігу Національного банку України на запит Головного управління НБУ по м. Київу і Київській області з окремих питань, що виникли у зв'язку з введенням в дію змін до Інструкції про організацію роботи з готівкового обігу установами банків України (далі - Інструкція) та Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні (далі - Положення).
1. Стосовно змін до Інструкції про організацію роботи з готівкового обігу установами банків України.
Згідно з пунктом 4.6 у деяких випадках, згідно з особливостями діяльності підприємств та на підставі наданих ними обгрунтувань, за рішенням керівників установ банків таким підприємствам можливе встановлення ліміту каси в розмірах більших за середньоденні надходження (виручку) або середньоденну видачу готівки. Зазначені вище обгрунтування в письмовій формі разом із заявкою-розрахунком є додатком до договору (додаткової угоди) на розрахунково-касове обслуговування.
Заявка-розрахунок на встановлення ліміту каси підприємству, яка є додатком до договору (додаткової угоди) на розрахунково-касове обслуговування, зберігається разом з договором (додатковою угодою) на розрахунково-касове обслуговування у юридичній справі установи банку.
У разі створення підприємством нового структурного підрозділу, підприємство-юридична особа подає до установи банку заявку-розрахунок на перегляд діючого ліміту каси з урахуванням прогнозів касових оборотів нового структурного підрозділу, яка є додатком до договору на розрахунково-касове обслуговування. При такому перегляді ліміту каси дані про касові обороти підприємством надаються за будь-які три місяці ( із останніх дванадцяти, що передують перегляду ліміту каси, в яких був найбільший обсяг касових операцій, а для новоствореного підрозділу - виходячи із прогнозних розрахунків касових операцій за перші три місяці роботи).
При затвердженні розміру ліміту, установа банку може вимагати від підприємств будь-які документи, що обгрунтовують достовірність даних, наведених у заявці-розрахунку.
Стосовно Додатку N 6 Інструкції, то відповідно до наданих роз'яснень, ліміт каси встановлюється підприємству не на рік, а на період дії договору (додаткової угоди) на розрахунково-касове обслуговування (до моменту перегляду ліміту за ініціативою обох сторін або припинення дії вказаного договору (додаткової угоди)), з урахуванням положення пункту 4.4 Інструкції.

................
Перейти до повного тексту