- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Рішення
РАДА НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
08.11.2012 № 23
Про стан проведення грошово-кредитної політики у січні - вересні 2012 року та її вплив на стан соціально-економічного розвитку України
прийняла рішення:
2. Визнати, що здійснення грошово-кредитної політики у січні - вересні 2012 року забезпечувало адекватність застосовуваних монетарних заходів тим процесам, які відбувалися на макроекономічному рівні, відповідало цілям та завданням грошово-кредитної політики на 2012 рік та дало змогу забезпечити виконання основної конституційної функції Національного банку України - забезпечення стабільності грошової одиниці України.
Зовнішні умови ведення економічної діяльності для України залишалися складними. За домінування рецесивних тенденцій у світовій економіці знижувалися попит і ціни на традиційну продукцію українського експорту, що відповідним чином впливало на результати господарювання. Зокрема, обсяг продукції промисловості у січні - вересні 2012 р. порівняно з відповідним періодом минулого року скоротився на 1,2 %.
Попри несприятливу макроекономічну ситуацію Національним банком України у січні - вересні 2012 р. було забезпечено стабільність національної грошової одиниці. В економіці підтримувалося низькоінфляційне середовище - за підсумками вересня приріст індексу споживчих цін до початку року становив -0,3 % та 0,0 % у річному обчисленні. Зберігалася прогнозована ситуація на валютному ринку, а офіційний обмінний курс гривні протягом січня - вересня 2012 р. знизився лише на 0,04 %.
Динаміка грошової пропозиції була адекватною макроекономічній ситуації. Збільшення монетарної бази у січні - вересні 2012 р. на 3,4 %, підсилене дією механізму мультиплікації коштів, забезпечило приріст грошової маси на 6,7 %.
Стабільність грошової одиниці, а також ужиття заходів, спрямованих на розвиток та зміцнення стійкості банківської системи, сприяли подальшому розширенню ресурсної бази банків - обсяг депозитів фізичних осіб протягом січня - вересня 2012 р. збільшився на 14,0 %. Водночас кредитна активність залишалась достатньо низькою - за дев'ять місяців 2012 р. залишки за кредитами зросли лише на 1,2 %, що переважно пояснювалось наявністю значних зовнішніх ризиків та невизначеності щодо подальшого розвитку ситуації на ринках. В той же час відбувалося нівелювання валютних диспропорцій, накопичених напередодні кризи 2008 року.
3. Рекомендувати Правлінню Національного банку України: враховуючи, що наявна динаміка основних макроекономічних показників відрізняється від офіційних прогнозних орієнтирів, при здійсненні регулювання обсягу грошової пропозиції у IV кварталі 2012 року вважати припустимим можливе відхилення у менший бік показника приросту монетарної бази порівняно із прогнозними орієнтирами, визначеними в Основних засадах грошово-кредитної політики на 2012 рік;
................Перейти до повного тексту