- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
Генеральний департамент регулювання грошового обігу
ЛИСТ
25.06.2012 № 67-118/495
Операційному і територіальним
управлінням Національного банку
України, Центральному сховищу,
Департаменту міжнародних зв'язків
та комунікацій, Асоціації українських банків,
банкам України та їх філіям
Про введення в обіг пам'ятних монет "200 років Нікітському ботанічному саду"
Національний банк України вводить в обіг 26 червня 2012 року пам'ятні монети номіналами 50 та 5 гривень, присвячені одній із найстаріших науково-дослідних установ нашої країни - Нікітському ботанічному саду, який заснований в 1812 році на мисі Мартьян неподалік від Ялти і є унікальним зібранням місцевої та світової флори, взірцем садово-паркового будівництва, своєрідним музеєм просто неба, де зібрано близько 20 тисяч видів рослин із різних районів земної кулі. Монету номіналом 50 гривень виготовлено зі срібла, якість карбування - "спеціальний анциркулейтед", маса в чистоті - 500,0 г, діаметр - 85,0 мм, тираж - до 1000 штук. Гурт монети - гладкий із заглибленими написами позначення металу та його проби - Ag 999, маси в чистоті - 500,0 г і логотипом Монетного двору Національного банку України.
Монету номіналом 5 гривень виготовлено з нейзильберу, якість карбування - "спеціальний анциркулейтед", маса - 16,54 г, діаметр - 35,0 мм, тираж - 35000 штук. Гурт монети рифлений.
На аверсі монет угорі розміщено малий Державний Герб України та напис півколом НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ, у центрі стилізованого вінка з квітів та листя зображено скульптурний портрет засновника і першого директора саду із зазначенням ім'я та прізвища ХРИСТІАН СТЕВЕН; унизу - рік карбування монет 2012 та півколом напис: на монеті зі срібла - П'ЯТДЕСЯТ ГРИВЕНЬ, на монеті з нейзильберу - П'ЯТЬ ГРИВЕНЬ. На монеті з нейзильберу ліворуч розміщено логотип Монетного двору Національного банку України.
На реверсі монет зображено: озерце з фонтаном посередині, на другому плані на тлі морського горизонту - один із куточків саду з альтанкою; на монеті номіналом 50 гривень - колонаду одного із входів до парку та напис посередині на дзеркальному тлі НІКІТСЬКИЙ БОТАНІЧНИЙ САД/1812 - 2012; на монеті номіналом 5 гривень - напис на тлі озерця унизу - НІКІТСЬКИЙ/ БОТАНІЧНИЙ САД/1812 - 2012.
Художники: Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук.
Скульптори: аверс - Святослав Іваненко, реверс монети номіналом 50 гривень - Володимир Атаманчук, реверс монети номіналом 5 гривень - Володимир Дем'яненко.
Пам'ятні монети номіналами 50 та 5 гривень є дійсними платіжними засобами України та обов'язкові до приймання без будь-яких обмежень за їх номінальною вартістю до всіх видів платежів, а також для зарахування на розрахункові рахунки, вклади, акредитиви та для переказів.
Директор Генерального департаменту регулювання грошового обігу |
В.М. Нестеренко |
Перейти до повного тексту