- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
Генеральний департамент регулювання грошового обігу
ЛИСТ
24.02.2012 № 67-112/161
Операційному і територіальним управлінням
Національного банку України,
Центральному сховищу,
Департаменту зовнішньоекономічних
відносин, Асоціації українських банків,
банкам України та їх філіям
Про введення в обіг пам'ятної монети "Олекса Новаківський"
Національний банк України, продовжуючи серію "Видатні особистості України", уводить в обіг 28 лютого 2012 року пам'ятну монету номіналом 5 гривень, присвячену художнику, педагогові, одному з найвідоміших українських колористів - Олексі Харлампійовичу Новаківському (1872 - 1935), який заснував у Львові мистецьку школу. Його роботам притаманні віртуозна техніка письма, широкий мазок, смілива експресія.
Монету виготовлено зі срібла, якість карбування - "пруф", маса в чистоті - 15,55 г, діаметр - 33,0 мм, тираж - 3000 штук. Гурт монети - гладкий із заглибленими написами позначення металу, його проби - Ag 925, маси в чистоті - 15,55 і логотипом Монетного двору Національного банку України.
На аверсі монети розміщено: угорі - малий Державний Герб України та праворуч напис півколом НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ, пам'ятку архітектури - будинок, у якому жив і працював художник, унизу - номінал 5 ГРИВЕНЬ та рік карбування монети 2012.
На реверсі монети стилізовано зображено портрет художника - фрагмент роботи О. Новаківського "Автопортрет з дружиною" 1910 р., угорі півколом розміщено напис ОЛЕКСА НОВАКІВСЬКИЙ, ліворуч унизу роки життя - 1872/1935.
Художники: Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук.
Скульптори: Володимир Атаманчук, Роман Чайковський.
Пам'ятна монета номіналом 5 гривень є дійсним платіжним засобом України й обов'язкова до приймання без будь-яких обмежень за її номінальною вартістю до всіх видів платежів, а також для зарахування на розрахункові рахунки, вклади, акредитиви та для переказів.
Директор Генерального департаменту регулювання грошового обігу |
В.М. Нестеренко |
Перейти до повного тексту