- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
Департамент готівково-грошового обігу
ЛИСТ
24.02.2012 № 67-112/160
Операційному і територіальним
управлінням Національного банку України,
Центральному сховищу,
Департаменту зовнішньоекономічних
відносин, Асоціації українських банків,
банкам України та їх філіям
Про введення в обіг пам'ятних монет "Гутник"
Національний банк України, продовжуючи серію "Народні промисли та ремесла", уводить в обіг 28 лютого 2012 року пам'ятні монети "Гутник" номіналами 10 і 5 гривень, присвячені гутництву - виготовленню скла, відомому ще з часів Київської Русі. За багато століть розвитку гутництво досягло високого художнього рівня. Особливо оригінальними були баклаги, барильця, різні сулії, кварти та різний фігурний посуд у вигляді півнів, птахів, ведмедиків тощо.
Монету номіналом 10 гривень виготовлено зі срібла, якість карбування - "спеціальний анциркулейтед", маса в чистоті - 31,1 г, діаметр - 38,6 мм, тираж - 7000 штук. Гурт монети - гладкий із заглибленими написами позначення металу, його проби - Ag 925, маси в чистоті - 31,1 г та логотипом Монетного двору. Монету виготовлено з використанням технології патинування.
Монету номіналом 5 гривень виготовлено з нейзильберу, якість карбування - "спеціальний анциркулейтед", маса - 16,5 г, діаметр - 35,0 мм, тираж - 35000 штук. Гурт монети - рифлений.
На аверсі монет розміщено: угорі малий Державний Герб України, під яким стилізований напис - НАЦІОНАЛЬНИЙ/БАНК/УКРАЇНИ, у центрі - стилізоване зображення двох пташок, ліворуч і праворуч від яких вироби гутника - скляні предмети побуту, унизу написи: на монеті зі срібла - 10/ГРИВЕНЬ/2012; на монеті з нейзильберу - 5/ГРИВЕНЬ/2012 та логотип Монетного двору Національного банку України.
На реверсі монет зображено гутника, який видуває склянку. Угорі на стилізованому тлі розміщено напис ГУТНИК, з обох боків центральної композиції - декоративні квіти.
Художники: Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук.
Скульптори: Анатолій Дем'яненко, Володимир Дем'яненко.
Пам'ятні монети номіналами 10 і 5 гривень є дійсними платіжними засобами України та обов'язкові до приймання без будь-яких обмежень за їх номінальною вартістю до всіх видів платежів, а також для зарахування на розрахункові рахунки, вклади, акредитиви та для переказів.
Директор Генерального департаменту регулювання грошового обігу |
В.М. Нестеренко |
Перейти до повного тексту