- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
Департамент готівково-грошового обігу
Л И С Т
Операційному
і територіальним управлінням
Національного банку України,
Центральному сховищу,
Департаменту
зовнішньоекономічних
відносин, Асоціації
українських банків,
банкам України та їх філіям
Про введення в обіг пам'ятної монети "Фінальний турнір чемпіонату Європи з футболу 2012 р."
Національний банк України вводить в обіг 1 грудня 2011 року пам'ятну монету номіналом 20 гривень, присвячену важливій спортивній події - Фінальному турніру чемпіонату Європи з футболу, який буде проведено в Україні та Польщі у 2012 році.
Монету номіналом 20 гривень виготовлено зі срібла, якість карбування - "пруф", маса в чистоті - 62,2 г, діаметр - 50,0 мм, тираж - до 15000 штук. Гурт монети - гладкий із заглибленими написами позначення металу та його проби - Ag 925, маси в чистоті - 62,2 і логотипом Монетного двору Національного банку України.
Монета є офіційною ліцензованою продукцією УЄФА ЄВРО 2012(ТМ).
На аверсі монети розміщено: малий Державний Герб України, напис півколом НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ (угорі), карту Європи з написами КИЇВ та WARSZAWA, на тлі якої голографічне зображення логотипу ЄВРО 2012, під яким написи: UEFA/EURO 2012(ТМ)/POLAND-UKRAINE, ліворуч зазначені роки проведення чемпіонатів Європи з футболу, починаючи з 1960 року; праворуч - номінал та рік карбування монети 20/ГРИВЕНЬ/ 2011.
На реверсі монети зображено стилізовану композицію - стадіон "Олімпійський", на якому відбудеться фінальна гра чемпіонату, і цифри 2012, на тлі яких динамічні фігури футболістів; під композицією розміщено напис ФІНАЛЬНИЙ ТУРНІР ЧЕМПІОНАТУ ЄВРОПИ/З ФУТБОЛУ/2012 р., угорі - герб Києва.
Художники: Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук.
Скульптор - Володимир Дем'яненко.
Пам'ятна монета номіналом 20 гривень є дійсним платіжним засобом України та обов'язкова до приймання без будь-яких обмежень за її номінальною вартістю до всіх видів платежів, а також для зарахування на розрахункові рахунки, вклади, акредитиви та для переказів.
Директор Генерального департаменту регулювання грошового обігу | В.М.Нестеренко |
Перейти до повного тексту