1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
Департамент готівково-грошового обігу
Л И С Т
23.08.2011 N 11-311/3770
Операційному
і територіальним управлінням
Національного банку України,
Центральному сховищу,
Департаменту
зовнішньоекономічних
відносин, Асоціації
українських банків, банкам
України та їх філіям обігу
Про введення в обіг пам'ятної монети "Родина Григоровичів-Барських"
Національний банк України, продовжуючи серію "Славетні роди України", 26 серпня 2011 року вводить в обіг пам'ятну монету "Родина Григоровичів-Барських" номіналом 10 гривень, присвячену відомому українському роду, з якого походили мандрівник і письменник Василь Григорович-Барський, видатний київський архітектор та інженер Іван Григорович-Барський, інші відомі громадські діячі.
Монету виготовлено зі срібла 925 проби, якість карбування - "пруф", маса в чистоті - 31,1 г, діаметр - 38,6 мм, тираж - 5000 штук. Гурт монети - гладкий із заглибленими написами позначення металу, його проби - Ag 925, маси в чистоті - 31,1 г і логотипом Монетного двору.
На аверсі монети вгорі розміщено: малий Державний Герб України, напис півколом НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ, унизу номінал - 10 ГРИВЕНЬ, фонтан "Самсон", що на Подолі в місті Києві, в обрамленні восьмикутних зірок, які часто використовував Іван Григорович-Барський в архітектурному оздобленні (стиль бароко); праворуч - рік карбування монети 2011.
На реверсі монети зображено герб роду Григоровичів-Барських, стилізоване генеалогічне дерево, у картушах якого представлено малюнок мандрівника Василя Григоровича-Барського (ліворуч), на якому він зобразив себе та церкву Миколи Набережного в Києві (праворуч), збудовану за проектом архітектора Івана Григоровича-Барського; по колу розміщено написи: РІД ГРИГОРОВИЧІВ-БАРСЬКИХ (угорі), ВАСИЛЬ 1701-1747 (ліворуч), ІВАН 1713-1785 (праворуч), девіз роду ТРУД МОЯ СИЛА (унизу).
Художники: Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук.
Скульптори: Анатолій Дем'яненко, Святослав Іваненко.
Пам'ятна монета номіналом 10 гривень є дійсним платіжним засобом України та обов'язкова до приймання без будь-яких обмежень за її номінальною вартістю до всіх видів платежів, а також для зарахування на розрахункові рахунки, вклади, акредитиви і для переказів.
Директор
Генерального департаменту
регулювання грошового обігу


О.В.Дащенко
Перейти до повного тексту