1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
Департамент готівково-грошового обігу
Л И С Т
18.07.2011 N 11-311/3132-8507
Операційному
і територіальним управлінням
Національного банку України,
Центральному сховищу,
Департаменту
зовнішньоекономічних
відносин, Асоціації
українських банків,
банкам України та їх філіям
Про введення в обіг пам'ятних монет "Андріївська церква"
Національний банк України, продовжуючи серію "Пам'ятки архітектури України", вводить в обіг 20 липня 2011 року пам'ятні монети номіналами 10 та 5 гривень, присвячені архітектурній перлині Києва, збудованій у середині XVIII ст. у стилі бароко за проектом видатного архітектора Ф. - Б. Растреллі - Андріївській церкві. Завдяки довершеності ліній, чітким пропорціям, дивовижній гармонії форм і навколишнього ландшафту вона здобула загальне визнання й славу.
Монету номіналом 10 гривень виготовлено зі срібла 925 проби, якість карбування - "пруф", маса в чистоті - 31,1 г, діаметр - 38,6 мм, тираж - 8000 штук. Гурт монети - гладкий із заглибленими написами позначення металу, його проби - Ag 925, маси в чистоті - 31,1 г і логотипом Монетного двору.
Монету номіналом 5 гривень виготовлено з нейзильберу, якість карбування "спеціальний анциркулейтед", маса - 16,54 г, діаметр - 35,0 мм, тираж - 45000 штук. Гурт монети рифлений.
На аверсі монет розміщено: малий Державний Герб України, під яким напис у три рядки НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ, фрагмент барокового ліплення, якому в оздобленні інтер'єру Андріївської церкви приділено значну увагу; внизу - номінал: на монеті зі срібла - 10/ГРИВЕНЬ; на монеті з нейзильберу - 5/ГРИВЕНЬ та рік карбування - 2011. На монеті номіналом 5 гривень унизу розміщено логотип Монетного двору Національного банку України.
На реверсі монет розміщено Андріївську церкву, на тлі якої напис - КИЇВ, та написи: АНДРІЇВСЬКА ЦЕРКВА (ліворуч півколом), XVIII ст. (праворуч вертикально).
Художник - Борис Груденко.
Скульптори: Володимир Атаманчук, Святослав Іваненко.
Пам'ятні монети номіналом 10 та 5 гривень є дійсними платіжними засобами України та обов'язкові до приймання без будь-яких обмежень за їх номінальною вартістю до всіх видів платежів, а також для зарахування на розрахункові рахунки, вклади, акредитиви та для переказів.
Заступник Голови В.Л.Кротюк
Перейти до повного тексту