1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
Департамент готівково-грошового обігу
Л И С Т
10.05.2011 N 11-311/2016
Операційному
і територіальним управлінням
Національного банку України,
Центральному сховищу,
Департаменту
зовнішньоекономічних
відносин, Асоціації
українських банків,
банкам України та їх філіям
Про введення в обіг пам'ятної монети "50-річчя заснування Національної премії України імені Тараса Шевченка"
Національний банк України уводить в обіг 12 травня 2011 року пам'ятну монету номіналом 5 гривень, присвячену 50-річчю заснування Національної премії України імені Тараса Шевченка - найвищої в Україні премії в галузі літератури і мистецтва, публіцистики і журналістики, найбільш престижній творчій відзнаці за вагомий унесок в українську культуру.
Щорічно встановлюється п'ять національних премій у таких номінаціях: художня література, документальна і науково-критична література, музика, образотворче мистецтво, сценічне та екранне мистецтво.
Монету виготовлено з нейзильберу, якість карбування "спеціальний анциркулейтед", маса - 16,54 г, діаметр - 35,0 мм, тираж - 35000 штук. Гурт монети рифлений.
На аверсі монети розміщено: угорі малий Державний Герб України і напис півколом - НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ, унизу номінал - 5 ГРИВЕНЬ, праворуч від якого - логотип Монетного двору Національного банку України та рік карбування монети - 2011; композицію, що символізує номінації Національної премії України імені Тараса Шевченка, - розгорнута книга, перо, палітра, пензлі та на стилізованому тлі рядки з поезії Тараса Шевченка "І мертвим, і живим..." "... Учітесь, читайте, /І чужому научайтесь,/ Й свого не цурайтесь. / ", а також факсиміле Т.Шевченка.
На реверсі монети розміщено: портрет Шевченка Т.Г. (праворуч), напис - 50 /РОКІВ/ НАЦІОНАЛЬНА/ ПРЕМІЯ/ УКРАЇНИ/ ІМЕНІ/ ТАРАСА / ШЕВЧЕНКА (ліворуч), унизу - стилізована гілка.
Художники: Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук.
Скульптори: Володимир Дем'яненко, Святослав Іваненко.
Пам'ятна монета номіналом 5 гривень є дійсним платіжним засобом України й обов'язкова до приймання без будь-яких обмежень за її номінальною вартістю до всіх видів платежів, а також для зарахування на розрахункові рахунки, вклади, акредитиви та для переказів.
Директор Генерального
департаменту регулювання
грошового обігу


О.В.Дащенко
Перейти до повного тексту