1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
Департамент готівково-грошового обігу
Л И С Т
24.12.2010 N 11-311/6347-23554
Операційному
і територіальним управлінням
Національного банку України,
Центральному сховищу,
Департаменту
зовнішньоекономічних
відносин, Асоціації
українських банків,
банкам України та їх філіям
Про введення в обіг пам'ятної монети "Іван Федоров"
Національний банк України, продовжуючи серію "Видатні особистості України", уводить в обіг 28 грудня 2010 року пам'ятну монету номіналом 5 гривень, присвячену Івану Федорову - видатному діячеві східнослов'янської культури, відомому друкареві, а також інженерові-винахіднику, граверу, ливарнику, який видав в Україні перші друковані книги - "Апостол" (1574), підручник східних слов'ян "Буквар" (1574), Острозьку Біблію (1581).
Монету виготовлено зі срібла, якість карбування "пруф", маса в чистоті - 15,55 г, діаметр - 33,0 мм, тираж - 5000 штук. Гурт монети - гладкий із заглибленими написами позначення металу, його проби - Ag 925, маси в чистоті - 15,55 і логотипом Монетного двору Національного банку України.
На аверсі монети розміщено: угорі малий Державний Герб України та напис півколом НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ, у центрі на тлі пера зображено матрицю, з якої була надрукована сторінка з книги "Апостол", унизу - номінал 5 гривень і рік карбування монети 2010.
На реверсі монети зображено стилізований портрет Івана Федорова, ліворуч від портрета - його друкарський знак, праворуч - роки життя 1510/1583 та вгорі півколом стилізований напис - ІВАН ФЕДОРОВ.
Художник - Роман Чайковський.
Скульптори: Роман Чайковський, Святослав Іваненко.
Пам'ятна монета номіналом 5 гривень є дійсним платіжним засобом України й обов'язкова до приймання без будь-яких обмежень за її номінальною вартістю до всіх видів платежів, а також для зарахування на розрахункові рахунки, вклади, акредитиви та для переказів.
Виконавчий директор
з питань готівково-
грошового обігу


О.В.Дащенко
Перейти до повного тексту