1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
Департамент готівково-грошового обігу
Л И С Т
03.12.2010 N 11-311/5986-5986
Операційному
і територіальним управлінням
Національного банку України,
Центральному сховищу,
Департаменту
зовнішньоекономічних
відносин, Асоціації
українських банків,
банкам України та їх філіям
Про введення в обіг пам'ятних монет "Гончар"
Національний банк України, продовжуючи серію "Народні промисли та ремесла", уводить в обіг 6 грудня 2010 року пам'ятні монети "Гончар" номіналами 10 і 5 гривень, присвячені одному з важливих видів господарської діяльності та мистецької культури українців - гончарству, яке протягом багатьох століть посідало одне з провідних місць серед селянських промислів й увібрало в себе технічні навички та художні традиції, що існували ще з часів неоліту.
Монету номіналом 10 гривень виготовлено зі срібла 925 проби, якість карбування - "спеціальний анциркулейтед", маса в чистоті - 31,1 г, діаметр - 38,6 мм, тираж - 10 000 штук. Гурт монети - гладкий із заглибленими написами позначення металу, його проби - Ag 925, маси в чистоті - 31,1 г та логотипом Монетного двору. Монету виготовлено з використанням технології патинування.
Монету номіналом 5 гривень виготовлено з нейзильберу, якість карбування - "спеціальний анциркулейтед", маса - 16,5 г, діаметр - 35,0 мм, тираж - 45 000 штук. Гурт монети - рифлений.
На аверсі монет розміщено: угорі малий Державний Герб України, під яким стилізований напис - НАЦІОНАЛЬНИЙ/БАНК/УКРАЇНИ, у центрі - стилізоване зображення двох пташок, ліворуч і праворуч - гончарні вироби, унизу - написи: на монеті зі срібла - 10/ ГРИВЕНЬ/ 2010, на монеті з нейзильберу - 5/ГРИВЕНЬ/2010 та логотип Монетного двору Національного банку України.
На реверсі монет зображено гончара за роботою. Угорі на стилізованому тлі розміщено напис ГОНЧАР, з обох боків центральної композиції - декоративні квітки.
Художники: Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук. Скульптор - Анатолій Дем'яненко.
Пам'ятні монети номіналами 10 і 5 гривень є дійсними платіжними засобами України та обов'язкові до приймання без будь-яких обмежень за їх номінальною вартістю до всіх видів платежів, а також для зарахування на розрахункові рахунки, вклади, акредитиви та для переказів.
Виконавчий директор
з питань готівково-
грошового обігу


О.В.Дащенко
Перейти до повного тексту