1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
Департамент готівково-грошового обігу
Л И С Т
23.07.2010 N 11-311/3804-12734
Операційному
і територіальним управлінням
Національного банку України,
Центральному сховищу,
Департаменту
зовнішньоекономічних
відносин, Асоціації
українських банків,
банкам України та їх філіям
Про введення в обіг пам'ятної монети "Боспорське царство"
Національний банк України, продовжуючи серію "Античні пам'ятки України", уводить в обіг 28 липня 2010 року пам'ятну монету номіналом 100 гривень, присвячену Боспорському царству (VI ст. до н.е. - IV ст.н.е.) - одній з античних держав Північного Причорномор'я, що виникло як об'єднання грецьких міст-колоній на берегах Керченської протоки зі столицею в Пантікапеї, яке регулярно карбувало свої монети.
Монету номіналом 100 гривень виготовлено із золота 900 проби, якість - "пруф", маса в чистоті - 31,1 г, діаметр - 32,0 мм, тираж - 3000 штук. Гурт монети - гладкий із заглибленими написами позначення металу, його проби - Au 900, маси в чистоті - 31,1 г та логотипом Монетного двору.
На аверсі монети розміщено: угорі малий Державний Герб України, під яким рік карбування монети - 2010, стилізований напис півколом НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ, унизу номінал - 100/ГРИВЕНЬ; по центру зображено фрагмент руїн Пантікапею на тлі реконструкції міста, праворуч і ліворуч від якої - сфінкси.
На реверсі монети на дзеркальному тлі зображено вітрильник, під яким дельфіни і декоративні меандрові стрічки, що символізують воду, з обох боків - стилізована забудова античного міста; угорі на рельєфному тлі - золота пантікапейська монета статер, під якою напис - БОСПОРСЬКЕ ЦАРСТВО.
Художники: Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук.
Скульптори: Володимир Дем'яненко, Анатолій Дем'яненко.
Пам'ятна монета номіналом 100 гривень є дійсним платіжним засобом України й обов'язкова до приймання без будь-яких обмежень за її номінальною вартістю до всіх видів платежів, а також для зарахування на розрахункові рахунки, вклади, акредитиви та для переказів.
Заступник Голови В.Л.Кротюк
Перейти до повного тексту