- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
Департамент готівково-грошового обігу
Л И С Т
23.07.2010 N 11-311/3802-12732 |
Операційному
і територіальним управлінням
Національного банку України,
Центральному сховищу,
Департаменту
зовнішньоекономічних
відносин,
Асоціації українських
банків,
банкам України та їх філіям
Про введення в обіг ювілейної монети "925 років м. Луцьку"
Національний банк України, продовжуючи серію "Стародавні міста України", уводить в обіг 28 липня 2010 року пам'ятну монету "925 років м. Луцьку" номіналом 5 гривень, присвячену одному з найдавніших міст України, згадку про яке знаходимо під 1085 роком в Іпатіївському літописі. Луцьк був столицею удільного князівства, що входило до складу Волинської, а згодом Галицько-Волинської землі.
Місто прикрашає визначна архітектурна пам'ятка Волині - мурований Верхній замок, закладений останнім галицько-волинським князем Любартом у XIV ст.
Монету виготовлено з нейзильберу, якість карбування - "спеціальний анциркулейтед", маса - 16,5 г, діаметр - 35,0 мм, тираж - 45000 штук. Гурт монети - рифлений.
На аверсі монети розміщено угорі: малий Державний Герб України напис півколом НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ, зображено візитну картку міста - В'їзну вежу замку, ліворуч від якої номінал - 5/ГРИВЕНЬ; рік карбування монети - 2010 та логотип Монетного двору Національного банку України (праворуч).
На реверсі монети зображено панораму міста з висоти В'їзної вежі замку, над якою герб міста, унизу на дзеркальному тлі написи: 925/РОКІВ/ЛУЦЬК.
Художники: Володимир Атаманчук (аверс), Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук (реверс).
Скульптор - Володимир Атаманчук.
Пам'ятна монета номіналом 5 гривень є дійсним платіжним засобом України й обов'язкова до приймання без будь-яких обмежень за її номінальною вартістю до всіх видів платежів та для зарахування на розрахункові рахунки, вклади, акредитиви і для переказів.
Заступник Голови | В.Л.Кротюк |
Перейти до повного тексту