1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
Департамент з питань запобігання
використанню банківської системи
для легалізації кримінальних доходів
та фінансування тероризму
Л И С Т
25.03.2010 N 48-204/545-4527
Банкам України
Асоціації українських банків
Українському
кредитно-банківському союзу
Надсилаємо для врахування в роботі текст заяви Групи з розробки фінансових заходів протидії відмиванню коштів (FATF) від 18 лютого 2010 року, який надійшов до Національного банку України від Державного комітету фінансового моніторингу України.
Виконавчий директор - керівник
Служби банківського нагляду

О.М.Бережний
Додаток
до листа НБУ
25.03.2010
N 48-204/545-4527
ПУБЛІЧНА ЗАЯВА FATF
18 лютого 2010 року
Група з розробки фінансових заходів протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму (FATF) - світова організація по боротьбі з відмиванням коштів та фінансуванням тероризму. Для захисту міжнародної фінансової системи від ризиків відмивання коштів та фінансування тероризму та з метою підвищення рівня додержання стандартів по боротьбі з відмиванням коштів та фінансуванням тероризму, FATF визначила юрисдикції, які мають стратегічні недоліки та, у співпраці з регіональними органами за типом FATF, співпрацює з ними з метою усунення виявлених недоліків, що становлять ризик для міжнародної фінансової системи. FATF та відповідні регіональні організації за типом FATF продовжуватимуть співпрацювати з нижчезазначеними юрисдикціями та звітувати щодо їх прогресу в усуненні визначених недоліків.
Юрисдикції, щодо яких FATF закликає своїх членів та інші юрисдикції застосувати контрзаходи з метою захисту міжнародної фінансової системи від постійних та значних ризиків відмивання коштів та фінансування тероризму, які становить ця юрисдикція(1)
Іран
_______________
(1)FATF вже попередньо видавала публічні заяви із закликом до застосування проти Ірану контрзаходів. Ці заяви в оновленому вигляді можна знайти нижче на сайті.
2. Юрисдикції зі стратегічними недоліками в системі боротьби з відмиванням коштів та фінансуванням тероризму, які не долучилися до плану дій, розробленого FATF з метою усунення основних недоліків станом на лютий 2010 року. FATF закликає своїх членів враховувати ризики, які виникають у зв'язку з недоліками національних систем нижчезазначених юрисдикцій.
Ангола*
Корейська Народна Демократична Республіка*
Еквадор
Ефіопія*
_______________
* Незважаючи на зусилля FATF, ці юрисдикції не налагодили конструктивної співпраці з FATF та регіональними організаціями за типом FATF станом на лютий 2010 року, а також не взяли на себе зобов'язання щодо виконання міжнародних стандартів по боротьбі з відмиванням коштів та фінансуванням тероризму.
3. Юрисдикції, які раніше FATF публічно визначала як такі, що мають стратегічні недоліки в системі боротьби з відмиванням коштів та фінансуванням тероризму, що все ще мають бути усунуті станом на лютий 2010 року(2).
Пакистан
Туркменістан
Сан-Томе і Прінсіпі
_______________
(2)FATF вже попередньо видавала публічні заяви щодо цих юрисдикцій. Ці заяви в оновленому вигляді можна знайти нижче.
1. Юрисдикції, щодо яких FATF закликає своїх членів та інші юрисдикції застосувати заходи протидії з метою захисту міжнародної фінансової системи від постійних та значних ризиків відмивання коштів та фінансування тероризму, які становить ця юрисдикція
Іран
FATF вітає останні кроки Ірану щодо налагодження співробітництва з FATF, але все ще залишаються занепокоєння щодо здатності Ірану дієво усунути існуючі та значні недоліки в режимі протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму. Особливо занепокоєння FATF викликає нездатність Ірану усунути загрозу фінансуванню тероризму та серйозну загрозу, яку він спричиняє цілісності міжнародної фінансової системи. FATF закликає Іран до невідкладного та чіткого усунення недоліків в сфері боротьби з відмиванням коштів та фінансуванням тероризму, зокрема шляхом криміналізації фінансування тероризму та ефективного впровадження вимог до звітування про підозрілі операції.
FATF підтверджує свій заклик до країн-членів та всіх юрисдикцій рекомендувати своїм фінансовим установам приділяти особливу увагу діловим відносинам та операціям з Іраном, включаючи іранські компанії та фінансові установи. На додаток до підвищеної уваги, FATF підтверджує свій заклик від 25 лютого 2009 року до країн-членів та всіх юрисдикцій застосовувати ефективні контрзаходи для захисту їх фінансових секторів від загроз відмивання коштів та фінансування тероризму, які спричиняє Іран. FATF продовжує закликати юрисдикції захищатися від кореспондентських відносин, що використовуються для обходу або уникнення контрзаходів та мінімізації ризиків, та приймати до уваги ризики відмивання коштів та фінансування тероризму під час розгляду запитів фінансових установ Ірану на відкриття філій та відділень у їх юрисдикціях. Якщо Іран не застосує конкретних заходів для вдосконалення свого режиму протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму, у червні 2010 року FATF звернеться до своїх членів та інших юрисдикцій щодо посилення контрзаходів.

................
Перейти до повного тексту