1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
Департамент готівково-грошового обігу
Л И С Т
02.02.2010 N 11-311/474-1613
Операційному
і територіальним управлінням
Національного банку України,
Центральному сховищу,
Департаменту
зовнішньоекономічних
відносин,
Асоціації українських
банків,
банкам України та їх філіям
Про введення в обіг пам'ятної монети "Євген Патон"
Національний банк України, продовжуючи серію "Видатні особистості України", уводить в обіг 5 лютого 2010 року пам'ятну монету номіналом 5 гривень, присвячену вченому зі світовим іменем, фундаторові українських шкіл у галузі мостобудування та електрозварювання, видатному інженеру і педагогові Євгену Оскаровичу Патону (1870 - 1953).
З його ініціативи було створено Електрозварювальну лабораторію при Академії наук України, яку в 1934 році реорганізовано в Інститут електрозварювання, директором і науковим керівником якого до кінця життя незмінно був Євген Патон.
Монету виготовлено зі срібла, якість карбування "пруф", маса в чистоті - 15,55 г, діаметр - 33,0 мм, тираж - 5 000 штук. Гурт монети - гладкий із заглибленими написами позначення металу, його проби - Ag 925, маси в чистоті - 15,55 і логотипом Монетного двору Національного банку України.
На аверсі монети розміщено: угорі малий Державний Герб України, напис півколом НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ, композицію, що символізує діяльність ученого в галузі мостобудування - міст Патона - перший в Європі суцільнозварний міст, над яким - пішохідний міст над Петровською алеєю, стилізований лист ватмана (ліворуч), унизу написи - 5 ГРИВЕНЬ/ 2010.
На реверсі монети зображено портрет Євгена Патона, праворуч від якого стилізований спалах, який виникає під час зварювання, унизу написи - ЄВГЕН/ПАТОН/ 1870 - 1953.
Художник - Борис Груденко.
Скульптор - Володимир Атаманчук.
Пам'ятна монета номіналом 5 гривень є дійсним платіжним засобом України й обов'язкова до приймання без будь-яких обмежень за її номінальною вартістю до всіх видів платежів, а також для зарахування на розрахункові рахунки, вклади, акредитиви та для переказів.
Виконавчий директор з питань
готівково-грошового обігу

О.В.Дащенко
Перейти до повного тексту