1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
Департамент з питань запобігання
використанню банківської системи
для легалізації кримінальних доходів
та фінансування тероризму
Л И С Т
03.11.2009 N 48-012/2417-20515
Банкам України
Надсилаємо для врахування в роботі текст заяви Голови Групи з розробки фінансових заходів протидії відмиванню коштів (FATF) Пола Влаандерена від 16 жовтня 2009 року, який надійшов до Національного банку України від Державного комітету фінансового моніторингу України.
Заступник Голови В.Л.Кротюк
Додаток
ЗАЯВА
Голови FATF, Париж, Пленарне засідання, 14-16 жовтня 2009 року
FATF вітає Республіку Корея, що набула повноправного членства в FATF.
Пленарне засідання FATF здійснило важливі нові кроки для убезпечення міжнародної фінансової системи від загроз шляхом:
Реагування на звернення Великої Двадцятки та визначення високоризикових юрисдикцій до лютого 2010 року.
Публікації заяви щодо підтвердження заклику до своїх членів та інших юрисдикцій з приводу застосування ефективних контрзаходів щодо ризиків, які спричиняє Іраном для цілісності міжнародної фінансової системи. У FATF залишаються занепокоєння щодо ризиків відмивання коштів та фінансування тероризму, які спричиняє Узбекистан, Туркменістан, Пакистан та Сан Томе і Прінсіпі.
Затвердження оцінок систем протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму Аруби, Королівства Нідерланди та Нової Зеландії.
Публікації детального дослідження щодо ризиків відмивання коштів та фінансування тероризму через сектор цінних паперів.
Публікації нових рекомендацій для сектору страхування життя щодо застосування підходу, заснованого на оцінці ризику для боротьби з відмиванням коштів та фінансуванням тероризму.
Велика Двадцятка
За результатами засідання, що відбулось в Пітсбурзі 24-25 вересня 2009 року, Лідери Великої Двадцятки оприлюднили публічну заяву. В цій заяві Лідери Великої Двадцятки відзначили прогрес, якого досягла FATF у боротьбі з відмиванням коштів та фінансуванням тероризму. Пленарне засідання FATF вживатиме заходів з питань, визначених у цій заяві:
"Ми вітаємо прогрес, досягнутий Групою з розробки фінансових заходів протидії відмиванню коштів (FATF) у сфері боротьби з відмиванням коштів та фінансуванням тероризму, та закликаємо FATF оприлюднити офіційний перелік високоризикових юрисдикцій до лютого 2010 року".
"Ми звертаємось до FATF з проханням допомогти визначити та обмежити доходи від корупції шляхом посилення стандартів належної перевірки клієнтів, бенефіціарної власності та прозорості".
Питання міжнародного співробітництва
Пленарне засідання FATF підготувало наступну заяву щодо Ірану, Узбекистану, Туркменістану, Пакистану та Сан Томе і Прінсіпі.
Заява FATF щодо Ірану, Узбекистану,
Туркменістану, Пакистану та Сан Томе і Прінсіпі
ІРАН
У FATF залишаються занепокоєння щодо здатності Ірану дієво усунути існуючі та значні недоліки в режимі протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму. Зокрема, занепокоєння FATF викликає нездатність Ірану усунути загрозу фінансуванню тероризму та серйозну загрозу, яку він спричиняє цілісності міжнародної фінансової системи. FATF закликає Іран до невідкладного та чіткого усунення недоліків в сфері боротьби з відмиванням коштів та фінансуванням тероризму, зокрема шляхом криміналізації фінансування тероризму та ефективного впровадження вимог до звітування про підозрілі операції.
FATF підтверджує свій заклик до країн-членів та всіх юрисдикцій рекомендувати своїм фінансовим установам приділяти особливу увагу діловим відносинам та операціям з Іраном, включаючи іранські компанії та фінансові установи. На додаток до підвищеної уваги, FATF підтверджує свій заклик від 25 лютого 2009 року до країн-членів та всіх юрисдикцій застосовувати ефективні контрзаходи для захисту їх фінансових секторів від загроз відмивання коштів та фінансування тероризму, які спричиняє Іран. FATF продовжує закликати юрисдикції захищатися від кореспондентських відносин, що використовуються для обходу або уникнення контрзаходів та мінімізації ризиків, та приймати до уваги ризики відмивання коштів та фінансування тероризму під час розгляду запитів фінансових установ Ірану на відкриття філій та відділень у їх юрисдикціях. Якщо Іран не застосує конкретних заходів для вдосконалення свого режиму протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму, у лютому 2010 року FATF звернеться до своїх членів та інших юрисдикцій щодо посилення контрзаходів.
УЗБЕКИСТАН
FATF вітає нещодавні суттєві кроки Узбекистану для створення системи протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму та закликає Узбекистан вживати подальших заходів в сфері боротьби з відмиванням коштів та фінансуванням тероризму. FATF вітає проведення взаємної оцінки Узбекистану, результати якої будуть представлені навесні 2010 року. FATF продовжить моніторинг прогресу Узбекистану та перегляне у лютому 2010 року запроваджені заходи для убезпечення національних фінансових секторів від ризиків відмивання коштів та фінансування тероризму, які спричиняються Узбекистаном.
ТУРКМЕНІСТАН
FATF вітає нещодавній прогрес Туркменістану в частині прийняття закону та підзаконних актів в сфері боротьби з відмиванням коштів та фінансуванням тероризму. Однак, залишаються недоліки в режимі протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму Туркменістану, головним з яких є відсутність Підрозділу фінансової розвідки. Одночасно, FATF поновлює свою заяву від 25 лютого 2009 року, яка інформує фінансові установи про те, що ці недоліки становлять загрозу відмивання коштів та фінансування тероризму міжнародній фінансовій системі та вони повинні вжити заходів для запобігання таким загрозам. Туркменістан закликається продовжувати вживати заходів для запровадження режиму протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму, що відповідає міжнародним стандартам. Для досягнення вказаних цілей Туркменістан закликається до продовження тісного співробітництва з Євразійською Групою та Міжнародним валютним фондом.

................
Перейти до повного тексту