1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
Департамент готівково-грошового обігу
Л И С Т
17.08.2009 N 11-311/3539-15551
Операційному
і територіальним управлінням
Національного банку України,
Центральному сховищу,
Департаменту
зовнішньоекономічних
відносин,
Асоціації українських
банків, банкам України
та їх філіям
Про введення в обіг ювілейної монети "60 років Раді Європи"
Національний банк України вводить в обіг 20 серпня 2009 року ювілейну монету "60 років Раді Європи" номіналом 5 гривень, присвячену міжурядовій регіональній організації, метою якої є розвиток співробітництва держав-учасниць на базі спільних принципів та ідеалів, а також сприяння їх економічному і соціальному прогресу. Україна стала членом Ради Європи в листопаді 1995 року.
Монету відкарбовано з використанням сучасних технологій виготовлення біметалевих монет: зовнішнє коло - мідно-нікелевий сплав, внутрішнє - нордік (CuAl5Zn5Sn1), якість карбування - "спеціальний анциркулейтед", діаметр - 28,0 мм, маса - 9,4 г, тираж - 45000 штук. Гурт монети - секторальне рифлення.
На аверсі монети у внутрішньому колі в обрамленні п'ятикутних зірок зображено мапу Європи, під верхньою зіркою - рік карбування монети 2009, по зовнішньому колу угорі розміщено малий Державний Герб України та написи по колу НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ, П'ЯТЬ ГРИВЕНЬ (унизу) та логотип Монетного двору Національного банку України.
На реверсі монети у внутрішньому колі зображено логотип Ради Європи, під яким напис - 1949/РІК, по зовнішньому колу розміщено написи - COUNCIL OF EUROPE, CONSEIL DE L'EUROPE, РАДА ЄВРОПИ (унизу).
Художник і скульптор - Святослав Іваненко.
Ювілейна монета номіналом 5 гривень є дійсним платіжним засобом України та обов'язкова до приймання без будь-яких обмежень за її номінальною вартістю до всіх видів платежів, а також для зарахування на розрахункові рахунки, вклади, акредитиви та для переказів.
Виконавчий директор з питань
готівково-грошового обігу

О.В.Дащенко
Перейти до повного тексту