1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
Департамент з питань запобігання використанню
банківської системи для легалізації кримінальних
доходів та фінансування тероризму
Л И С Т
05.08.2009 N 48-012/1683-14787
Банкам України
Асоціації українських банків
Асоціації "Український
кредитно-банківський союз"
Територіальним управлінням
Національного банку України
Навчальним закладам
Національного банку України
Щодо врахування ризиків, які виникають внаслідок наявних в ряді держав недоліків систем протидії легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом, та фінансуванню тероризму
Національний банк України здійснює постійний моніторинг рішень Організації Об'єднаних Націй, Групи з розробки фінансових заходів протидії відмиванню коштів (FATF), Спеціального комітету експертів Ради Європи з питань взаємної оцінки заходів протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму (MONEYVAL) та інших відповідних міжнародних організацій, що можуть мати вплив на оцінку ризиків країн та юрисдикцій.
Вважаємо за необхідне поінформувати банки України про відповідні ризики, пов'язані із здійсненням операцій з особами та фінансовими установами держав, зазначених у заяві FATF від 26 червня 2009 року.
Інформація щодо заяви FATF від 26 червня 2009 року
17 червня 2009 року FATF прийняла заяву, в якій відзначає своє занепокоєння щодо здатності Ірану дієво усунути існуючі та значні недоліки в системі протидії легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом, та фінансуванню тероризму. Особливе занепокоєння FATF викликає нездатність Ірану управляти ризиком фінансування тероризму та серйозна загроза, яку це становить для цілісності міжнародної фінансової системи. FATF закликає Іран до невідкладного та чіткого усунення недоліків в сфері протидії легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом, та фінансуванню тероризму, зокрема, шляхом криміналізації фінансування тероризму та ефективного впровадження вимог до звітування про підозрілі операції.
FATF підтверджує свою заяву до держав - членів FATF та інших країн та юрисдикцій рекомендувати своїм фінансовим установам приділяти особливу увагу діловим відносинам з Іраном, включаючи іранські компанії та фінансові установи. На додаток до підвищеної уваги, FATF підтверджує свою заяву від 25 лютого 2009 року до держав - членів FATF та інших держав та юрисдикцій щодо вжиття ефективних контрзаходів для захисту своїх фінансових секторів від ризиків легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом, та фінансування тероризму, які спричиняються Іраном. FATF продовжує закликати юрисдикції захищатися від кореспондентських відносин, що використовуються для обходу або уникнення контрзаходів та мінімізації ризиків, та приймати до уваги ризики, пов'язані з легалізацією доходів, одержаних злочинним шляхом, та фінансуванням тероризму, під час розгляду запитів фінансових установ Ірану на відкриття філій та дочірніх компаній у їх юрисдикціях.
FATF готова безпосередньо брати участь у наданні допомоги Ірану з метою усунення недоліків в його системі протидії легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом, та фінансуванню тероризму, в тому числі через Секретаріат FATF.
FATF вітає суттєві кроки, вжиті нещодавно Узбекистаном для відновлення та посилення його режиму протидії легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом, та фінансуванню тероризму, та приймає до уваги план дій для вжиття подальших заходів, що були ним визначені. FATF закликає Узбекистан до подальшого прогресу з метою доповнення його законодавчої бази та запровадження режиму протидії легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом, та фінансуванню тероризму, що відповідає міжнародним стандартам. Зважаючи на той факт, що імплементуючі норми ще не набули чинності, FATF підтверджує свою заяву від 16 жовтня 2008 року(1).

................
Перейти до повного тексту