- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
Департамент безвиїзного банківського нагляду
Л И С Т
03.07.2009 N 47-112/10143-12667 |
Територіальним управлінням
Національного банку України
Головним управлінням
Національного банку України
по м. Києву і Київській
області, в Автономній
Республіці Крим
Всім банкам
Щодо змісту угоди про залучення коштів на умовах субординованого боргу
За результатами розгляду пакетів документів банків, які надходять до Національного банку України для отримання дозволу на врахування залучених коштів на умовах субординованого боргу до капіталу, звертаємо увагу на наступне.
Відповідно до вимог пункту 3.14 глави 3 розділу III Інструкції про порядок регулювання діяльності банків в Україні, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 28.08.2001
N 368 (далі - Інструкція N 368), в угоді (договорі) про залучення коштів на умовах субординованого боргу мають передбачатися всі вимоги, що встановлені цією главою.
Слід зазначити, що угода (договір) про залучення коштів на умовах субординованого боргу є двосторонньою і укладається між банком-боржником та його інвестором.
Відповідно до вимог статті
626 Цивільного кодексу України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.
Договір є двостороннім, якщо правами та обов'язками наділені обидві сторони договору, і не може регулювати взаємовідносини між однією із сторін та третьою особою.
Підсумовуючи вищевикладене та враховуючи, що зміст пунктів 3.4, 3.13, 3.15 та 3.16 Інструкції
N 368 регулює взаємовідносини між банком-боржником та Національним банком України, вважаємо за можливе не включати дані положення до угод (договорів) про залучення коштів на умовах субординованого боргу.
Виконавчий директор - директор Дирекції з банківського регулювання та нагляду | В.В.Пасічник |
Перейти до повного тексту