- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Податкова консультація
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
07.07.2020 N 2736/6/99-00-05-06-02-06/ІПК |
Державна податкова служба України розглянула звернення щодо визначення податкових зобов'язань з податку на додану вартість при взаєморозрахунках між постійним представництвом нерезидента та його материнською компанією та, керуючись статтею
52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.
Як зазначено у зверненні, Представництво не веде самостійної господарської діяльності, але від імені материнської компанії здійснює операції з отримання на свій поточний рахунок коштів за реалізовані через систему BSP IATA послуг авіаперевезення, які здійснюються материнською компанією, та переказ цих коштів материнській компанії.
Законом України "Про зовнішньоекономічну діяльність"визначено, що іноземні суб'єкти господарської діяльності, що здійснюють зовнішньоекономічну діяльність на території України, мають право на відкриття своїх представництв на території України.
Представництво іноземного суб'єкта господарської діяльності - установа або особа, яка представляє інтереси іноземного суб'єкта господарської діяльності в Україні і має на це належним чином оформлені відповідні повноваження.
Відповідно до пункту 12 Інструкції про порядок реєстрації представництв іноземних суб'єктів господарської діяльності в Україні, затвердженої
наказом Міністерства зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі України від 18 січня 1996 р. N 30 (зі змінами),
зареєстровано в Міністерстві юстиції України 24 січня 1996 року за N 34/1059, представництво суб'єкта господарської діяльності не є юридичною особою і не здійснює самостійно господарської діяльності, у всіх випадках воно діє від імені і за дорученням іноземного суб'єкта господарської діяльності, зазначеного у свідоцтві про реєстрацію, і виконує свої функції згідно із законодавством України. Представництво іноземного суб'єкта господарської діяльності в Україні може здійснювати функції, пов'язані з виконанням представницьких послуг, тільки в інтересах іноземного суб'єкта господарської діяльності, зазначеного у Свідоцтві.
Також частиною 2 статті
95 Цивільного кодексу України визначено, що представництво є відокремленим підрозділом головної компанії - нерезидента і не є юридичною особою.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами
Кодексу (пункт 1.1 статті
1 Кодексу).
Правові основи оподаткування ПДВ встановлено розділом V та підрозділом 2 розділу XX
Кодексу.
Підпунктом "г" підпункту 14.1.139 пункту 14.1 статті
14 розділу II
Кодексу, визначено, що особою для цілей розділу V
Кодексу є, у тому числі, постійне представництво нерезидента.
Відповідно до пункту 185.1 статті
185 розділу V
Кодексу об'єктом оподаткування податком на додану вартість є операції платників податку з:
а) постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті
186 розділу V
Кодексу, у тому числі операції з безоплатної передачі та з передачі права власності на об'єкти застави позичальнику (кредитору), на товари, що передаються на умовах товарного кредиту, а також з передачі об'єкта фінансового лізингу в користування лізингоотримувачу/орендарю;
б) постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті
186 розділу V
Кодексу;
................Перейти до повного тексту