- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Індивідуальна податкова консультація
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
15.05.2020 N 2032/6/99-00-04-03-03-06/ІПК |
Про плату за землю
Державна податкова служба України на звернення Товариства щодо уточнення податкових зобов'язань з плати за землю (далі - Плата), керуючись ст.
52 Податкового кодексу України(далі - Кодекс), повідомляє.
Товариство, посилаючись на податкову консультацію ДПС від 28.02.2020 N 837/6/99-00-04-03-03-06/ІПК, надану Товариству за його зверненням, у якій зроблено висновок, що у Товариства не виникає обов'язок із декларування земельного податку за земельну ділянку, правовстановлюючі документи на яку у нього відсутні, просить роз'яснити порядок уточнення податкових зобов'язань з Плати за попередні податкові періоди та повернення сум грошових зобов'язань.
Щодо порядку коригування сум земельного податку, нарахованих (задекларованих) у податкових деклараціях з плати за землю, поданих до контролюючих органів за попередні роки
Платники плати за землю самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст.
46 Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями (п. 286.2 ст.
286 Кодексу).
Платники плати за землю також мають право подавати щомісяця звітну податкову декларацію, що звільняє їх від обов'язку подання податкової декларації не пізніше 20 лютого поточного року, протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним (п. 286.3 ст.
286 Кодексу).
У разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених ст.
102 Кодексу) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених ст.
50 Кодексу), він зобов'язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.
У складі звітної або звітної нової декларації платник має можливість уточнити лише один минулий податковий (звітний) період.
У разі необхідності уточнення показників за декілька податкових (звітних) періодів платник може виправити помилки шляхом подання окремих уточнюючих декларацій за кожний податковий (звітний) період, що уточнюється.
................Перейти до повного тексту