1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Податкова консультація


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
14.04.2020 N 1499/6/99-00-07-03-02-06/ІПК
Державна податкова служба України розглянула звернення щодо визначення первинних документів, на підставі яких платник податку має вести податковий облік з ПДВ, зокрема, складати податкові накладні, та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), повідомляє.
Як зазначено у зверненні, платник податку має намір укласти договір поставки товару. З метою складання податкових накладних за операціями з поставки товарів в межах виконання такого договору планується використовувати такі первинні (бухгалтерські) документи:
для зазначення ціни товарів - погоджений сторонами "прайс-лист", який є невід'ємною частиною договору,
для зазначення кількості товарів - накладна, яка міститиме кількість товару, але не міститиме ціни такого товару та обсягу поставки.
Згідно з підпунктами "а" і "б" пункту 185.1 статті 185 ПКУ об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів/послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 ПКУ. Дата виникнення податкових зобов'язань за операціями з постачання товарів/послуг визначається відповідно до пункту 187.1 статті 187 ПКУ.
Пунктом 201.1 статті 201 ПКУ встановлено, що на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений ПКУ термін. Також зазначеним пунктом визначено перелік обов'язкових реквізитів, які повинні зазначатися у податковій накладний, зокрема, опис (номенклатура) товарів/послуг, їх кількість, обсяг та ціна постачання без урахування податку.
Податкова накладна складається за формою та в порядку, затвердженими наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 р. N 1307, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 26.01.2016 р. за N 137/28267 (далі - Порядок N 1307).
Пунктом 16 Порядку N 1307 визначено, що до розділу Б податкової накладної вносяться дані у розрізі номенклатури постачання товарів/послуг, зокрема до графи 2 - номенклатура товарів/послуг постачальника (продавця), до графи 6 - дані щодо кількості (об'єму, обсягу) постачання товарів/послуг, до графи 7 - ціна постачання одиниці товару/послуги без урахування податку на додану вартість.
Відповідно до пункту 44.1 статті 44 ПКУ для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

................
Перейти до повного тексту