1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Індивідуальна податкова консультація


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
17.03.2020 № 1105/6/99-00-07-03-02-06/ІПК
Державна податкова служба України розглянула звернення щодо особливостей відображення податкових зобов'язань з ПДВ, нарахованих відповідно до пункту 198.5 статті 198 розділу V Податкового кодексу України (далі - ПКУ), у податковій звітності з ПДВ та від 19.02.2020 N 364 щодо пропорційного віднесення сум податку до складу податкового кредиту та, керуючись статтею 52 ПКУ, повідомляє.
Щодо особливостей відображення податкових зобов'язань з ПДВ, нарахованих відповідно до пункту 198.5 статті 198 розділу V ПКУ, у податковій звітності з ПДВ
Порядок визначення сум податку на додану вартість, не сплаченого платником податку до бюджету у зв'язку з отриманням податкових пільг, визначено розділом V1 Порядку N 21.
З набранням з 01.01.2020 чинності постанови Кабінету Міністрів України від 31 жовтня 2018 року N 891, положеннями якої внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 року N 1233 "Про затвердження Порядку обліку сум податків та зборів, не сплачених суб'єктом господарювання до бюджету у зв'язку з отриманням податкових пільг", скасовано "Звіт про суми податкових пільг" та встановлено, що суб'єкти господарювання мають відображати інформацію про суми податкових пільг у податковій звітності.
Формуі порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартістьзатверджено наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 N 21, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 29.01.2016 за N 159/28289, із змінами і доповненнями (далі - Порядок N 21).
Ведення обліку суми податку на додану вартість, не сплаченого суб'єктом господарювання до бюджету у зв'язку з отриманням податкових пільг, передбачено пунктом 30.6 статті 30 розділу Iта пунктами 201.14, 201.15 статті 201 розділу V ПКУ.
Відомості про суми податку на додану вартість, не сплаченого платником податку до бюджету у зв'язку з отриманням податкових пільг, розраховані у порядку, визначеному розділом V1 Порядку N 21, зазначаються у таблиці 2 розрахунку сум податку на додану вартість, не сплачених суб'єктом господарювання до бюджету у зв'язку з отриманням податкових пільг, та/або показників, відповідно до яких підприємства (організації) належать до підприємства (організації) осіб з інвалідністю(далі - Додаток 6) за операціями, звільненими від оподаткування податком відповідно до коду пільги, визначеного згідно з довідником пільг.
Розрахунок не сплачених до державного бюджету сум податку на додану вартість за операціями з постачання товарів/послуг, що звільнені від оподаткування, здійснюється за формулою, визначеною у пункті 3 розділу V1 Порядку N 21.
Слід зазначити, що у графах 6 - 8 таблиці 2 Додатка 6відображаються обсяги операцій з придбання товарів/послуг з ПДВ (зокрема, що оподатковуються за ставкою 20 і 7 відс.), які придбані у поточному та попередніх звітних (податкових) періодах, які у поточному звітному (податковому) періоді використані у пільгових операціях з постачання товарів/послуг.
Враховуючи викладене та виходячи із аналізу норм ПКУ, опису питання і фактичних обставин, наявних у зверненні, суми податкових зобов'язань з ПДВ, нараховані на підставі пункту 198.5 статті 198 розділу V ПКУ (передбачає визначення податкових зобов'язань з ПДВ за товарами/послугами, які придбані з ПДВ для використання в неоподатковуваних операціях), у Додатку 6не відображаються. При цьому повідомляємо, що такі суми податкових зобов'язань з ПДВ відображаються у рядку 4.1 або 4.2 розділу I "Податкові зобов'язання" податкової декларації а ПДВ залежно від ставки податку (20 або 7 відс.), за якою оподатковуються операції з постачання товарів/послуг.
Щодо пропорційного віднесення сум податку до складу податковою кредиту
Як викладено у зверненні, Управлінням освіти в грудні 2019 року не було проведено річний перерахунок ПДВ згідно з пунктом 199.1 статті 199 ПКУ.
Разом з тим, за інформацією платника протягом 2019 року Управлінням освіти не було використано матеріалів, предметів та інших запасів, а також отриманих послуг, виконаних робіт, по яких формується податковий кредит, одночасно в оподатковуваних та в неоподатковуваних операціях.
Відповідно до пункту 199.1 статті 199 ПКУ у разі якщо придбані та/або виготовлені товари/послуги, необоротні активи частково використовуються в оподатковуваних операціях, а частково - ні, платник податку зобов'язаний нарахувати податкові зобов'язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до пункту 189.1 статті 189 ПКУ, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати зведену податкову накладнув Єдиному реєстрі податкових накладних на загальну суму частки сплаченого (нарахованого) податку під час їх придбання або виготовлення, яка відповідає частці використання таких товарів/послуг, необоротних активів в неоподатковуваних операціях.

................
Перейти до повного тексту