- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Податкова консультація
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
07.04.2020 N 1399/6/99-00-07-03-02-06/ІПК |
Державна податкова служба України розглянула звернення щодо правомірності формування покупцем податкового кредиту та, керуючись статтею
52 розділу II
Податкового кодексу України (далі -
ПКУ), повідомляє.
Як зазначено у зверненні, платником отримані податкові накладні, в яких вказана назва покупця за формою, яка не відповідає формі, зазначеній у статутних документах (тобто, замість скороченої назви зазначено інше), при цьому всі інші реквізити податкових накладних зазначені вірно.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами
ПКУ (пункт 1.1 статті
1 розділу І
ПКУ).
Правові основи оподаткування ПДВ встановлено розділом V та підрозділом 2 розділу XX
ПКУ.
Так, пунктом 201.1 статті
201 розділу V 201
ПКУ визначено перелік обов'язкових реквізитів податкової накладної, до яких, зокрема, належить повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник ПДВ - продавця товарів/послуг.
Таким чином, реквізит "назва продавця товарів/послуг", який віднесено до складу обов'язкових, має відповідати формулюванню у статутних документах.
Водночас слід зазначити, що помилки в реквізитах, визначених пунктом 201.1 статті
201 розділу V
ПКУ (крім коду товару згідно з УКТ ЗЕД ), які не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов'язань, не можуть бути причиною неприйняття податкових накладних у електронному вигляді, як визначено пунктом 201.10 статті
201 розділу V
ПКУ.
................Перейти до повного тексту