- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ
16.01.2020 № 704/7/99-00-17-03-01-07 |
Головним управлінням ДПС
в областях, м. Києві
Управлінням контролю за обігом
та оподаткуванням підакцизних товарів
Офісу великих платників податків ДПС
Щодо визначення бази оподаткування акцизним податком тих видів тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, одиницею виміру якої є вага нетто таких виробів
Державна податкова служба України з метою формування єдиного підходу при застосуванні норм податкового законодавства надає для використання в роботі та доведення до відома платників податків та підпорядкованих підрозділів погоджену листом Міністерств фінансів України від 19.12.2019 № 11320-10-62/34080 позицію щодо визначення бази оподаткування акцизним податком тих видів тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, одиницею виміру якої є вага нетто таких виробів
Відповідно до пп. 14.1.145 п. 14.1 ст.
14 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) підакцизні товари (продукція) - товари за кодами згідно з
УКТ ЗЕД, на які Кодексом встановлено ставки акцизного податку.
Підпунктом 215.3.2 п. 215.3 ст.
215 Кодексу одиницею виміру бази оподаткування акцизним податком встановлено вагу нетто в кг, зокрема:
тютюну та замінників тютюну, інших, промислового виробництва; тютюну "гомогенізованого" або "відновленого"; тютюнових екстрактів та есенцій (код згідно з
УКТ ЗЕД 2403);
сигар, включаючи сигари з відрізаними кінцями, та сигарил (тонкі сигари), з вмістом тютюну (код згідно з УКТ ЗЕД 2402 10 00 00).
Вагою нетто вважається вага товару (продукції) без урахування ваги будь-якої тари чи упаковки. У разі якщо складовими частинами (елементами) підакцизного товару (продукції) є сукупно підакцизні товари (продукція) та інші види продукції, для цілей оподаткування акцизним податком врахуванню підлягає лише вага тих складових частин (елементів), які належать до підакцизних товарів (продукції) (пп. 215.3.2 п. 215.3 ст.
215 Кодексу ).
Щодо визначення бази оподаткування деяких видів тютюну та замінників тютюну, інших, промислового виробництва; тютюну "гомогенізованого" або відновленого"; тютюнових екстрактів та есенцій (код згідно з УКТ ЗЕД 2403)
Відповідно до примітки 1 до групи 24, затвердженої Законом України від 19 вересня 2013 року
№ 584-VII "Про Митний тариф України", та примітки до підпозицій групи 24 "Тютюн і промислові замінники тютюну" Пояснень до Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності, затверджених наказом ДФС від 09.06.2015
№ 401, у підпозиції 2403 11 термін "тютюн для кальяна" означає тютюн, призначений для куріння за допомогою кальяна, що складається із суміші тютюну та гліцерину, з вмістом або без вмісту ароматичних масел і екстрактів, меляси або цукру, який має або не має фруктового аромату.
Вагою нетто для визначення бази оподаткування для товару, зокрема "тютюн для кальяна", до складу якого входить тютюн, та який призначений для куріння за допомогою кальяна, є вага всієї готової суміші, що призначена для використання у кальянах, а не лише тютюну, який є невід'ємною часткою такої суміші та вагу якого неможливо виокремити із загальної ваги суміші.
Такий підхід відповідає нормам законодавства ЄС. Зокрема, абзац 2 ст.
2 Директиви про структуру та ставки податків на тютюнові вироби (Директива 2011/64/ЄС) передбачає, що продукти, які повністю або частково складаються з інших речовин, окрім тютюну, відносяться до тютюну для паління та відповідно оподатковуються. Тобто тютюн для кальяна, який складається виключно з трав і не містить тютюн, оподатковується як тютюн для паління.
................Перейти до повного тексту