1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Податкова консультація


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
14.02.2020 N 607/6/99-00-17-03-01-06/ІПК
Державна податкова служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула лист про надання індивідуальної податкової консультації на отримання індивідуальної податкової консультації з питань практичного застосування норм податкового законодавства щодо відображення в декларації акцизного податку операцій з реалізації пального та дати складання розрахунку коригування акцизної накладної.
У звернені Товариство зазначає, що зареєстровано платником акцизного податку з реалізації пального, отримало ліцензію на роздрібну торгівлю пальним, зареєструвало на своїй території два акцизних склада, що включає комплекс стаціонарних та пересувних ємностей. Товариство не провадить реалізацію пального на сторону, а використовує його в своїй виробничій діяльності. Переміщення пального здійснюється лише територією Товариства з використанням власних рухомих паливозаправників (пересувних акцизних складів). На кожну операцію з переміщення (реалізації) пального оформляється акцизна накладна. При отримані палива від сторонніх організацій Товариство реєструє другий примірник акцизної накладної у встановлені Кодексом строки.
Питання 1. Як відображати в декларації обсяги реалізованого / отриманого пального, якщо акцизна накладна / розрахунок коригування виписані в одному звітному періоді, а фактична дата реєстрації припадає на наступний звітний період?
Відповідно до абзацу другого пп. 231.1 ст. 231 Кодексу, в редакції яка діє з 01.07.2019 р., платник податку зобов'язаний скласти акцизну накладну на обсяги пального або спирту етилового, використаного для власного споживання; реалізованого та/або використаного для виробництва непідакцизної продукції на умовах, встановлених статтею 229 Кодексу; втраченого у межах та/або понад встановлені норми втрат; зіпсованого, знищеного, в тому числі внаслідок аварії, пожежі, повені, інших форс-мажорних обставин чи з іншої причини, пов'язаної з природним результатом, а також внаслідок випаровування у процесі виробництва, обробки, переробки, зберігання чи транспортування такого пального або спирту етилового, а також при здійсненні операцій, які не підлягають оподаткуванню або звільняються від оподаткування.
Розрахунок суми акцизного податку з реалізації пального здійснюється у Додатку 1-1 "Розрахунок суми акцизного податку з реалізації пального згідно із підпунктом 213.1.12 пункту 213.1 статті 213 розділу VI Кодексу" (далі - Додаток 1-1) до декларації акцизного податку, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 23.01.2015 року N 14 " Про затвердження форми декларації акцизного податку, Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку" (із змінами та доповненнями).
Згідно з пунктом 2 розділу V Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку Додаток 1-1заповнюють усі платники акцизного податку з реалізації пального (в тому числі виробники). Дані заносяться за акцизними складами/акцизними складами пересувними із зазначенням їх унікального номера в розрізі товарів (продукції) за кодами згідно з УКТ ЗЕД, зокрема:
у графі 4 "Обсяги пального за місцем діяльності за акцизними накладними, коригувальними акцизними накладними (в тис. л, приведеного до t 15 °С) - отриманого" зазначаються обсяги пального, приведеного до t 15° С, отриманого суб'єктом господарювання у звітному періоді згідно з митними деклараціями та акцизними накладними / розрахунками коригування до акцизних накладних, зареєстрованих у Єдиному реєстрі акцизних накладних (далі - ЄРАН);

................
Перейти до повного тексту