- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Податкова консультація
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
11.02.2020 N 533/6/99-00-04-01-03-06/ІПК |
Державна податкова служба України на звернення платника податків щодо порядку складання, подання та виправлення помилок в податковій звітності з ПДВ, керуючись статтею
52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) повідомляє.
Товариство повідомило, що внаслідок злочинних дій шляхом підроблення документів були змінені відомості про власників та директора товариства в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, після чого зловмисниками були зареєстровані податкові накладні в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН), а також подана податкова декларація з ПДВ за серпень 2019 року.
Платник податків просить надати роз'яснення яким чином подати уточнюючий розрахунок до податкової декларації з ПДВ за серпень 2019 року, а також як звітувати з ПДВ за вересень - жовтень 2019 року, за умови, що товариство не визнає господарських операцій, на підставі яких були зареєстровані в ЄРПН податкові накладні за період ___.08.2019 р. - ___.10.2019 р.
Пунктом 44.1 статті
44 Кодексу передбачено, що для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.
Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим цього пункту.
Відповідно до пункту 6 розділу III
Порядку N 21 платник податку самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає в податковій звітності. Дані, наведені в податковій звітності, мають відповідати даним бухгалтерського та податкового обліку платника.
Правові засади регулювання, організації, ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності визначені положеннями
Закону України від 16.07.1999 р. N 996-ХIV "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні"зі змінами та доповненнями (далі - Закон N 996).
Згідно з абзацом одинадцятим статті
1 Закону N 996 первинний документ - документ, який містить відомості про господарську операцію.
Підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи (пункт перший статті
9 Закону N 996).
Враховуючи викладене вище, в податковій звітності з податку на додану вартість платником податку зазначаються дані, вказані в складених на підставі первинних документів податкових накладних та/або розрахунків коригування.
Відповідно до пункту 201.10 статті
201 Кодексу при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в ЄРПН та надати покупцю за його вимогою.
Пунктом 192.1 статті
192 Кодексу передбачено можливість складання розрахунку коригування до податкової накладної, зокрема, у разі допущення платником податку помилок при її складанні, при цьому розрахунок коригування, складений постачальником товарів/послуг до податкової накладної, яка складена на отримувача - платника податку, підлягає реєстрації в ЄРПН:
постачальником (продавцем) товарів/послуг, якщо передбачається збільшення суми компенсації їх вартості на користь такого постачальника або якщо коригування кількісних та вартісних показників у підсумку не змінює суму компенсації;
отримувачем (покупцем) товарів/послуг, якщо передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, для чого постачальник надсилає складений розрахунок коригування отримувачу.
Постачальник має право зменшити суму податкових зобов'язань лише за наявності підстав та після реєстрації в ЄРПН розрахунку коригування до податкової накладної (підпункт 192.1.1 пункту 192.1 статті
192 Кодексу).
................Перейти до повного тексту