- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Податкова консультація
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
27.01.2020 N 309/6/99-00-04-01-02-06/ІПК |
Державна податкова служба України відповідно до статті
52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) за результатами розгляду запиту на отримання індивідуальної податкової консультації Товариства у межах компетенції повідомляє таке.
Товариство планує здійснювати виробництво солодового віскі та солодової горілки з використанням у якості сировини солодженого ячменю, солодового екстракту, зернових культур з подальшою дистиляцією збродженого сусла у перегонному кубі, витримкою, фільтрацією та розливом у скляну тару.
Платник податків звертається з проханням надати інформацію:
Чи вважаються акцизним складом варильний цех, бродильний цех, лагерний цех, цех дистиляції, цех фільтрації та цех розливу?
Чи повинен бути представник контролюючого органу на акцизному складі суб'єкта господарювання - виробника горілки та лікеро-горілчаних виробів?
Чи повинні бути обладнанні витратомірами-лічильниками будь-які ємності виробничих приміщень, якщо при виробництві горілки та лікеро-горілчаних виробів спирт етиловий не виробляється та не застосовується?
Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим та зерновим дистилятом, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, дистилятом виноградним спиртовим, спиртом-сирцем плодовим, біоетанолом, алкогольними напоями, тютюновими виробами та пальним, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального на території України визначено
Законом України від 19 грудня 1995 року N 481/95-ВР "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального" (далі - Закон N 481).
Частиною четвертою статті
2 Закону N 481 визначено, що виробництво алкогольних напоїв для реалізації на території України здійснюється з використанням спирту етилового ректифікованого, коньячного і плодового та зернового дистиляту, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового та виноградного дистиляту спиртового, що мають статус українських товарів відповідно до
Митного кодексу України.
Відповідно до вимог частини першої статті
12 Закону N 481 виробництво алкогольних напоїв здійснюється тільки з використанням спирту етилового ректифікованого, коньячного і плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового та виноградного дистиляту спиртового і зернового дистиляту, та які мають статус українських товарів відповідно до
Митного кодексу України. Використання інших видів спирту для виробництва алкогольних напоїв і харчових продуктів забороняється.
У разі виробництва алкогольних напоїв з використанням інших видів спирту (крім етилового, коньячного і плодового та зернового дистиляту, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового), згідно з абзацом четвертим частини другої статті
17 Закону N 481, до субєктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів - 200 відсотків вартості виробленої продукції (за оптово-відпускними цінами), але не менше 15 000 гривень.
................Перейти до повного тексту