1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Податкова консультація


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
27.01.2020 N 301/6/99-00-05-04-01-06/ІПК
Державна податкова служба України розглянула запит фізичної особи - підприємця (далі - Підприємець) щодо надання податкової консультації з питань застосування РРО при продажу товарів через мережу Інтернет та в порядку статті 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) повідомляє.
Відповідно до запиту Підприємець планує здійснювати реалізацію товару через мережу Інтернет із доставкою товару покупцям за допомогою сторонніх перевізників та укладенням відповідного договору з банківською установою про перерахування коштів продавцю у разі фактичного отримання товару покупцем.
В який момент Підприємець повинен здійснювати проведення через РРО операції продажу товарів (послуг), що реалізовані дистанційним способом та передані покупцю через перевізника?
В який момент необхідно проводити через РРО операцію повернення товару у випадку неотримання покупцем посилки з товаром у відділенні перевізника та зворотнім його поверненням на склад Підприємця?
Чи повинен Підприємець у разі повернення від перевізника товару (який не отриманий та не сплачений покупцем) складати акт в момент проведення видаткового фіскального чека? Якщо повинен, то який?
Правовідносини у цій сфері регулюються Кодексом та Законом України від 06 липня 1995 року N 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі - Закон N 265).
Законом N 265 визначено правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі - РРО) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. Дія його поширюється на усіх суб'єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.
Встановлення норм щодо незастосування РРО у інших законах, крім Кодексу, не допускається.
Статтею 2 Закону N 265 визначено, що розрахункова операція - приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки - оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.
Алгоритм дій суб'єктів господарювання при поверненні товарів (послуг) визначено Порядком реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.06.2016 р. N 547, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 05.07.2016 р. за N 918/29048 (далі - Порядок РРО).

................
Перейти до повного тексту