1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З БЕЗПЕКИ НА ТРАНСПОРТІ
НАКАЗ
28.12.2019 № 538
Про організацію роботи із повідомленнями про корупцію, внесеними викривачами, у Державній службі України з безпеки на транспорті
На виконання вимог частини четвертої статті 53 Закону України "Про запобігання корупції", підпункту 9 пункту 5 Типового положення про уповноважений підрозділ (особу) з питань запобігання та виявлення корупції , затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04 вересня 2013 року № 706, з урахуванням Методичних рекомендацій щодо організації роботи із повідомленнями про корупцію, внесеними викривачами, затвердженими рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 06 липня 2017 року № 286,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок організації роботи із повідомленнями про порушення працівниками Державної служби України з безпеки на транспорті вимог Закону України "Про запобігання корупції" (далі - Порядок), що додається.
2. Відділу захисту інформації та інформаційно-технічного забезпечення розмістити у рубриці "Діяльність" розділу "Запобігання та протидія корупції" на офіційному веб-сайті Укртрансбезпеки аплікаційну форму "Повідом про корупцію" (додаток 1 до Порядку).
3. Відділу захисту інформації та інформаційно-технічного забезпечення забезпечити функціонування на веб-сайті Укртрансбезпеки аплікаційної форми "Повідом про корупцію" (додаток 1 до Порядку).
4. Відділу діловодства та ведення архіву забезпечити ведення Журналу реєстрації повідомлень про порушення працівниками Державної служби України з безпеки на транспорті вимог Закону України "Про запобігання корупції" (додаток 2 до Порядку).
5. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Голова О. Погорілий
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державної служби
України з безпеки на транспорті
28.12.2019 № 538
ПОРЯДОК
організації роботи із повідомленнями про порушення працівниками Державної служби України з безпеки на транспорті вимог Закону України "Про запобігання корупції"
I. Загальні положення
1. Цей Порядок визначає послідовність дій при отриманні, реєстрації, розгляду повідомлень викривачів про порушення працівниками Укртрансбезпеки вимог Закону України "Про запобігання корупції" (далі - Закон), у тому числі без зазначення авторства (анонімно).
2. Викривач - фізична особа, яка за наявності переконання, що інформація є достовірною, повідомила про можливі факти корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень, інших порушень цього Закону, вчинених іншою особою, якщо така інформація стала їй відома у зв'язку з її трудовою, професійною, господарською, громадською, науковою діяльністю, проходженням нею служби чи навчання або її участю у передбачених законодавством процедурах, які є обов'язковими для початку такої діяльності, проходження служби чи навчання.
3. Повідомлення може бути як письмовим, так і усним.
4. Повідомлення має містити фактичні дані, що підтверджують можливе вчинення корупційного або пов'язаного з корупцією правопорушення, інших порушень цього Закону, які можуть бути перевірені.
5. Повідомлення про можливі факти корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень, інших порушень цього Закону (далі - повідомлення) може бути здійснене працівником Укртрансбезпеки без зазначення авторства (анонімно).
Вимоги до анонімних повідомлень про можливі факти корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень, інших порушень цього Закону та порядок їх розгляду визначаються цим Законом.
6. Анонімне повідомлення про можливі факти корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень, інших порушень цього Закону підлягає розгляду, якщо наведена у ньому інформація стосується конкретної особи, містить фактичні дані, які можуть бути перевірені.
7. Викривач самостійно визначає, які канали використовувати для повідомлення про можливі факти корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень, інших порушень цього Закону, а саме: внутрішні або зовнішні канали.
8. Внутрішні канали повідомлення про можливі факти корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень, інших порушень цього Закону - способи захищеного та анонімного повідомлення інформації, яка повідомляється викривачем керівнику або уповноваженому підрозділу (особі) Укртрансбезпеки або юридичної особи, у яких викривач працює, проходить службу чи навчання або на замовлення яких виконує роботу.
9. Зовнішні канали повідомлення про можливі факти корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень, інших порушень цього Закону - шляхи повідомлення інформації викривачем через фізичних чи юридичних осіб, у тому числі через засоби масової інформації, журналістів, громадські об'єднання, професійні спілки тощо.
10. Повідомлення, подане викривачем, може надійти до Державної служби України з безпеки на транспорті:
засобами поштового зв'язку на адресу проспект Перемоги, 14, м. Київ, 01135;
засобами електронного зв'язку на електронну адресу anticorruption@dsbt.gov.ua;
через аплікаційну форму "Повідом про корупцію" у рубриці "Діяльність" розділу "Запобігання та протидія корупції" на офіційному веб-сайті Укртрансбезпеки за формою, що додається (додаток 1);
від викривача особисто до служби діловодства Укртрансбезпеки або на особистому прийомі у керівництва Укртрансбезпеки;
від викривача до уповноваженого підрозділу з питань запобігання корупції Укртрансбезпеки (далі - уповноважений підрозділ).
11. У разі підтвердження викладеної у повідомленні інформації про можливі факти корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень, інших порушень цього Закону керівник відповідного органу вживає заходів щодо припинення виявленого порушення, усунення його наслідків та притягнення винних осіб до дисциплінарної відповідальності, а у випадках виявлення ознак кримінального або адміністративного правопорушення також інформує спеціально уповноваженого суб'єкта у сфері протидії корупції.
12. Посадові і службові особи Укртрансбезпеки у разі виявлення корупційного або пов'язаного з корупцією правопорушення чи одержання повідомлення про вчинення такого правопорушення працівниками Укртрансбезпеки, зобов'язані у межах своїх повноважень ужити заходів щодо припинення такого правопорушення та негайно, протягом 24 годин, письмово повідомити про його вчинення спеціально уповноважений суб'єкт у сфері протидії корупції.
II. Отримання, облік, реєстрація та розгляд повідомлень, які надходять до Державної служби України з безпеки на транспорті
13. Організація роботи з повідомленнями про порушення вимог Закону передбачає порядок їх отримання, обліку, реєстрації, попереднього розгляду, попередньої перевірки, внутрішньої (службової) перевірки або розслідування за повідомленням про можливі факти корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень, інших порушень цього Закону, скерування матеріалів до органу досудового розслідування у разі встановлення ознак кримінального правопорушення або до інших органів, уповноважених реагувати на виявлені правопорушення у визначеному порядку.
14. Повідомлення, які надходять до Укртрансбезпеки приймаються та реєструються централізовано службою діловодства без права делегування функції іншим структурним підрозділам.
15. Реєстрація полягає у створенні запису облікових даних про документ та оформлення реєстраційно-моніторингової картки в електронній формі у системі електронного діловодства або веб-модулі системи взаємодії із зазначенням обов'язкових реквізитів, за допомогою яких фіксується факт створення або одержання документа шляхом проставлення на ньому реєстраційного індексу з подальшим внесенням до реєстраційно-моніторингової картки необхідних відомостей.
16. Реєстрація повідомлень про можливі факти корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень, інших порушень цього Закону, які надходять до Укртрансбезпеки через засоби зв'язку (офіційний веб-сайт, електронну скриньку, спеціальну телефонну лінію) та на особистому прийомі здійснюється відповідно до Закону виключно особою, відповідальною за ведення реєстрації кореспонденції - представником служби діловодства, яка в обов'язковому порядку попереджається про заборону розголошення інформації, що міститься у повідомленні.
17. У разі якщо отримана інформація стосується дій або бездіяльності керівника Укртрансбезпеки, така інформація без проведення попередньої перевірки у триденний строк службою діловодства надсилається до Національного агентства з питань запобігання корупції, що визначає порядок подальшого розгляду такої інформації.
18. Уповноважений підрозділ:
отримане повідомлення від викривача передає до служби діловодства для реєстрації в установленому порядку;
здійснює розгляд повідомлень у день отримання або не пізніше наступного робочого дня за днем отримання повідомлення;
забезпечує опрацювання повідомлень відповідно до резолюції керівника Укртрансбезпеки;
з'ясовує, під час розгляду повідомлення, чи відповідає отримане повідомлення за своїм змістом вимогам, установленим абзацом третім частини другої статті 53 та частиною другою статті 53-2 Закону, зокрема чи наведена в ньому інформація стосується конкретної особи, містить фактичні дані, які можуть бути перевірені;

................
Перейти до повного тексту