1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Податкова консультація


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
08.01.2020 N 34/6/99-00-04-01-01-06/ІПК
Державна податкова служба України, керуючись статтею 52 Податкового Кодексу України від 02 грудня 2010 року N 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі - Кодекс), розглянула запит Підприємства на надання індивідуальної податкової консультації щодо ліцензування оптової торгівлі пальним, за відсутності місць оптової торгівлі та в межах компетенції повідомляє.
Підприємство повідомило, що є платником податку на додану вартість, а також платником акцизного податку. Три роки Підприємство займалося оптовою торгівлею гексану, а з 1 липня 2019 року призупинено таку діяльність у зв'язку з відсутністю ліцензії.
Гексан закуповувався та продавався в пляшках об'ємом 1 (один) літр, а максимальний обсяг продажу становить 20 (двадцять) літрів на місяць.
Підприємство цікавить відповідь на запитання:
1. Який пакет документів повинно подати Підприємство для отримання ліцензії на право оптової торгівлі пальним, за відсутності місць оптової торгівлі (враховуючи вид тари, у якій придбавається та реалізовується гексан -1 літрова пляшка)?
2. Чи дійсно Підприємство не зобов'язане придбавати ліцензію на зберігання пального у разі придбання ліцензії на оптову торгівлю пальним?
Щодо питання N 1 та N 2:
Статтею 1 Закону N 481 визначено, що оптова торгівля пальним - діяльність із придбання та подальшої реалізації пального із зміною або без зміни його фізико-хімічних характеристик суб'єктам господарювання роздрібної та/або оптової торгівлі та/або іншим особам.
Порядок видачі, призупинення, анулювання ліцензій на право оптової торгівлі пальним визначено статтею 15 Закону N 481, де визначено, що ліцензії на право оптової торгівлі пальним, за відсутності місць оптової торгівлі видаються за заявою суб'єкта господарювання, до якої додається документ, що підтверджує внесення річної плати за ліцензію.
Річна плата за ліцензії на право оптової торгівлі пальним, за відсутності місць оптової торгівлі у розмірі 10 000 гривень.
У заяві зазначається вид господарської діяльності, на провадження якого суб'єкт господарювання має намір одержати ліцензію.
Згідно з статтею 18 Закону всі інші закони та нормативно-правові акти, які стосуються виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового та зернового дистиляту, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, дистиляту виноградного спиртового, спирту-сирцю плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів і пального, діють у частині, що не суперечить цьому Закону.
Відповідно до статті 1 Закону N 481 зберігання пального - це діяльність із зберігання пального (власного або отриманого від інших осіб) із зміною або без зміни його фізико-хімічних характеристик.
Відповідно до статті 14.1.1411 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), пальне - нафтопродукти, скраплений газ, паливо моторне альтернативне, паливо моторне сумішеве, речовини, що використовуються як компоненти моторних палив, інші товари, зазначені у підпункті 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 цього Кодексу.

................
Перейти до повного тексту