- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Податкова консультація
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
від 08.01.2020 р. N 37/6/99-00-04-01-04-06/ІПК |
Державна податкова служба України відповідно до статті
52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула звернення Товариства щодо функціонування акцизного складу та повідомляє таке.
Товариство зазначило, що планує здійснювати господарську діяльність із зберігання пального, у зв'язку з чим, виникла необхідність в отримані індивідуальної податкової консультації з питань практичного застосування окремих норм податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
Враховуючи викладене Товариство запитує:
1. При визначені акцизного складу необхідно враховувати загальний об'єм ємностей суб'єкта господарювання, який має не перевищувати 200 кубічних метрів, чи об'єм ємностей розташованих в окремому приміщенні або на території?
2. Чи потрібно реєструвати суб'єкту господарювання акцизний склад у разі якщо загальний об'єм ємностей суб'єкта господарювання перевищує 200 кубічних метрів (при цьому об'єм ємностей розміщених на окремій території або приміщенні не перевищує 200 кубічних метрів), а отримання пального не планується більше 1000 кубічних метрів протягом календарного року?
3. Якщо ємності для зберігання пального не введено в експлуатацію або виведено з експлуатації, чи належать такі ємності до акцизного складу?
До питань 1, 2 та 3.
Згідно з абзацом третім підпункту 14.1.6 пункту 14.1 статті
14 Кодексу акцизний склад - це приміщення або територія на митній території України, де розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізації пального.
Абзацом четвертим підпункту 14.1.6 пункту 14.1 статті
14 Кодексу визначено, що не є акцизним складом, зокрема:
приміщення або територія, на кожній з яких загальна місткість розташованих ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального не перевищує 200 кубічних метрів, а суб'єкт господарювання (крім платника єдиного податку четвертої групи) - власник або користувач такого приміщення або території отримує протягом календарного року пальне в обсягах, що не перевищують 1000 кубічних метрів (без урахування обсягу пального, отриманого через паливороздавальні колонки в місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано відповідні ліцензії), та використовує пальне виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки і не здійснює операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам;
................Перейти до повного тексту